Borys Budka apeluje do premiera Morawieckiego. „Dziś ważą się losy przyszłych pokoleń”

Na zorganizowanej w czwartek konferencji prasowej Borys Budka postanowił zaapelować do premiera Mateusza Morawieckiego. Polityk Koalicji Obywatelskiej podkreślał, że „bez unijnej solidarności nie pokonamy pandemii”.

Mateusz Morawiecki już od kilku tygodni mówi, że nie zgadza się na powiązanie wypłat z unijnego budżetu z tzw. praworządnością. Nie wyklucza, że jeśli zapis o praworządności będzie nadal forsowany, to może skorzystać z prawa zawetowania budżetu UE.

Właśnie w tej sprawie w czwartek konferencję prasową zorganizował Borys Budka. Jego zdaniem „w najbliższym czasie będą ważyć się losy przyszłych pokoleń, ale również elementarne bezpieczeństwo każdej Polki i każdego Polaka”.

– Wetowanie unijnego budżetu, to już nie jest tylko kwestia politycznej rozgrywki w obozie władzy. To przede wszystkim kwestia elementarnego bezpieczeństw nas wszystkich. To kwestia 260 mld złotych, które mogą w przyszłości trafić na walkę ze skutkami pandemii – powiedział Borys Budka.

Borys Budka apeluje do premiera Morawieckiego. Chodzi o budżet UE

Brak środków na nowe inwestycje, to – według Budki – kolejne niebezpieczeństwo związane z wetowaniem budżetu UE. Budka stwierdził: – Dziś zadajemy proste pytanie: gdzie pisany jest scenariusz negocjacji polskiego rządu

Szef PO zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego, by nie szedł „bardzo złą drogą, która naraża bezpieczeństwo Polski i Polaków na wielkie zagrożenie”. – Raz jeszcze apeluję, by premier zrozumiał, że bez europejskiej solidarności nie będziemy w stanie zwalczyć kryzysu pandemicznego – zaznaczył polityk KO.

Zwrócił się też o przeprowadzenie w Sejmie „rzetelnej debaty” na temat „zagrożeń, z którymi będziemy mieli do czynienia, jeżeli Mateusz Morawiecki zawetuje unijny budżet”.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły