Mazowiecka policja ostrzega. W prosty sposób możesz stracić pieniądze

Mazowiecka policja na swojej stronie internetowej ostrzega przed grasującymi oszustami. Próbują oni wyłudzić pieniądze metodą „na wnuczka” oraz „na policjanta”. Warto zachować czujność i w przypadku kontaktu ze strony oszustów, niezwłocznie poinformować policję.

Znów oszukują „na wnuczka” i „na policjanta”

O sprawie zrobiło się głośno w Radomiu, gdzie, jak informuje mazowiecka policja co najmniej kilku seniorów straciło swoje pieniądze, w tym całe oszczędności życia. Niewykluczone jednak, że oszuści nie spróbują wyłudzeń także w innych regionach Mazowsza, czy nawet całej Polski.

„W ostatnich dniach kilku seniorów z Radomia straciło swoje oszczędności. Uwierzyli w opowiedzianą przez telefon historię i przekazali oszustom pieniądze oraz biżuterię” – czytamy w komunikacie mazowieckiej policji.

Policja prosi, aby nie ufać oszustom, a wszelkie podejrzenia błyskawicznie zgłaszać na telefon alarmowy lub do najbliższego posterunku policji.

„Nie reagujmy pochopnie na hasło, że syn czy wnuczek potrzebują pomocy, gdy tylko usłyszymy głos w słuchawce. Należy sprawdzić czy jest to prawdziwy krewny, np. poprzez skontaktowanie się z innymi członkami rodziny (…) Jeśli osoba dzwoniąca przedstawia się za policjanta, to pamiętajmy, że prawdziwi policjanci nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. Nigdy też nie poproszą o zaangażowanie naszych pieniędzy do jakiejkolwiek akcji” – ostrzegają mazowieccy mundurowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *