Mazowiecka policja ostrzega. W prosty sposób możesz stracić pieniądze

Mazowiecka policja na swojej stronie internetowej ostrzega przed grasującymi oszustami. Próbują oni wyłudzić pieniądze metodą „na wnuczka” oraz „na policjanta”. Warto zachować czujność i w przypadku kontaktu ze strony oszustów, niezwłocznie poinformować policję.

Znów oszukują „na wnuczka” i „na policjanta”

O sprawie zrobiło się głośno w Radomiu, gdzie, jak informuje mazowiecka policja co najmniej kilku seniorów straciło swoje pieniądze, w tym całe oszczędności życia. Niewykluczone jednak, że oszuści nie spróbują wyłudzeń także w innych regionach Mazowsza, czy nawet całej Polski.

„W ostatnich dniach kilku seniorów z Radomia straciło swoje oszczędności. Uwierzyli w opowiedzianą przez telefon historię i przekazali oszustom pieniądze oraz biżuterię” – czytamy w komunikacie mazowieckiej policji.

Policja prosi, aby nie ufać oszustom, a wszelkie podejrzenia błyskawicznie zgłaszać na telefon alarmowy lub do najbliższego posterunku policji.

„Nie reagujmy pochopnie na hasło, że syn czy wnuczek potrzebują pomocy, gdy tylko usłyszymy głos w słuchawce. Należy sprawdzić czy jest to prawdziwy krewny, np. poprzez skontaktowanie się z innymi członkami rodziny (…) Jeśli osoba dzwoniąca przedstawia się za policjanta, to pamiętajmy, że prawdziwi policjanci nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. Nigdy też nie poproszą o zaangażowanie naszych pieniędzy do jakiejkolwiek akcji” – ostrzegają mazowieccy mundurowi.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły