Kolejny wzrost zachorowań na Mazowszu. Koronawirus nie odpuszcza

Z dzisiejszego komunikatu Ministerstwa Zdrowia jasno wynika, że mamy do czynienia z kolejnym wzrostem zachorowań na Mazowszu. Koronawirusa zdiagnozowano dziś u 82 osób w naszym województwie. Łącznie w skali kraju odnotowano 575 nowych przypadków.

Mazowsze z tendencją wzrostową

Przyglądając się sobocie i niedzieli, na Mazowszu znów tendencja wzrostowa. W sobotę odnotowano 60 zachorowań na koronawirusa, w niedzielę 71, a nowy tydzień – poniedziałek rozpoczynamy z 82 nowymi przypadkami. Fakt ten może niepokoić, zwłaszcza, że wielkimi krokami zbliża się sezon grypowy.

Co prawda do kwietniowego rekordu zachorowań (182 przypadku w ciągu jednego dnia) wciąż daleko, ale należy zapalić lampkę ostrzegawczą. Zwłaszcza, że część ludzi zapomina o wciąż obowiązujących obostrzeniach – w tym przede wszystkim o nakazie zasłaniania ust i nosa w zamkniętych pomieszczeniach.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie przekazała, że w stolicy kraju odnotowano do tej pory łącznie 2261 zachorowań na COVID-19. W ciągu dzisiejszego dnia przybyły 33 nowe przypadku (z wszystkich 82 odnotowanych na Mazowszu)

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły