Matura 2021. Przecieki w Internecie, maturzyści mogą mieć kłopoty

Matura 2021 rusza już 4 maja. Najpierw tegoroczni maturzyści napiszą egzamin z języka polskiego. Przecieki z arkuszami tegorocznych egzaminów to treści bardzo pożądane w Internecie. Lepiej jednak z takich „przecieków” nie korzystać.

Matura 2021: przecieki w internecie

Uczniowie na potęgę szukają przecieków z arkuszami matury 2021. A wyszukiwarki bardzo chętnie „wypluwają” wyniki na tej frazie. Sęk w tym, że bardzo często zamiast upragnionych wyników, pojawiają się klasyczne scamy. Czyli płatne, bezwartościowe treści zamieszczane przez oszustów.

Faktem jest, że przecieki maturalne nie mają prawa znaleźć się w sieci. A nawet gdyby do tego doszło, to raczej nikt by na tym nie skorzystał. A już na pewno nie sami maturzyści, którzy najpewniej (nawet ci piszący uczciwie) musieliby powtarzać egzamin.

Lektury obowiązkowe Matura 2021

Lista lektur obowiązkowych na maturze z języka polskiego w 2021 roku nie jednego licealistę przyprawia o ciarki. Są to bowiem trudne dziś w interpretacji dzieła, niekoniecznie przystające do naszych czasów. Ale – jako się rzekło – obowiązkowe. Ich tytuły to:

  • „Bogurodzica”
  • Jan Kochanowski – wybrane pieśni, treny (inne niż w gimnazjum) i psalm
  • Adam Mickiewicz – „Dziady część III”, „Pan Tadeusz
  • Bolesław Prus – „Lalka”
  • Stanisław Wyspiański „Wesele”
  • Bruno Schulz – wybrane opowiadanie
  • Witold Gombrowicz „Ferdydurke” (w całości lub w części)

Przecieki Matura 2021

Chęć znalezienia w Internecie przecieków maturalnych jest tak powszechna, że gdyby faktycznie się one pojawiły, zdawalność wzrosłaby zapewne „podejrzanie” mocno.

Dodatkowo należy zauważyć, że w przypadku korzystania z „gotowca” niewiele zostałoby nam w głowie. Zatem egzamin – choć pozornie bolesny – warto zdać uczciwie. Nie tylko dla pozyskania (fakt, często niepraktycznej) wiedzy, ale i dla własnej satysfakcji.

Jak wyluzować się przed Maturą

Ostatnie dni i godziny przed egzaminem maturalnym to naturalnie ogromny stres. Najczęściej okazuje się on zupełnie niepotrzebny. Wiele osób nie potrafi jednak wyluzować się i najzwyczajniej dobrze wyspać przed „tym” dniem.

Z pomocą w tej sytuacji przychodzi sam szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, który radzi… nieco mniej uczyć się w końcowej fazie przygotowań. Jak twierdzi, niewiele to da, a tylko zmarnujemy energię.

– Dołączam do głosu wielu psychologów, którzy mówią, że nauka w tych ostatnich godzinach na niewiele się zda. Dużo więcej korzyści przyniesie maturzystom spędzenie czasu w ogródku działkowym albo na jakimkolwiek terenie zielonym – powiedział w programie „Newsroom” WP dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dr Marcin Smolik.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły