Po tych słowach krytycy Bońka będą wściekli. Prezes PZPN wystawił sobie najlepszą ocenę

Zbigniew Boniek udzielił wywiadu Radosławowi Przybyszowi, dziennikarzowi TVP Sport. Podczas rozmowy ocenił m.in. swoją kadencję w roli prezesa PZPN. Krytycy Bońka mogą być wściekli.

Zbigniew Boniek rządzi PZPN-em drugą kadencję. Większość kibiców ocenia jego działania pozytywnie, jednak są i tacy, którzy uważają, że więcej w tym dobrego PR-u, niż faktycznej pracy.

Boniek nie zgadza się z tymi twierdzeniami. Świadczą o tym jego wypowiedzi w wywiadzie dla TVP Sport. W rozmowie z Radosławem Przybyszem prezes PZPN stwierdził, że jest zadowolony ze swojej pracy. Jego zdaniem związek znajduje się obecnie w kapitalnym stanie.

“Jeżeli mówimy o PZPN-ie, projektach, budżecie, wydawaniu pieniędzy, programach dla młodzieży, to w kapitalnym stanie (zostawiam – przyp. red.)” – powiedział “Zibi”. Te słowa z pewnością rozwścieczą jego krytyków, którzy uważają, iż Boniek nie dokonał w PZPN niczego nadzwyczajnego. Sam zainteresowany broni jednak efektów swojej pracy.

ZOBACZ TAKŻE
Leszek Ojrzyński zwolniony ze Stali Mielec. "Jestem bardzo zaskoczony"

Boniek o swojej kadencji w PZPN. “Zostawiam związek w kapitalnym stanie”

Boniek mówi, że ten, kto obejmie po nich schedę prezesa PZPN będzie miał ułatwione zadanie, a do tego będzie mógł rozwijać zainicjowane przez niego, bardzo ciekawe projekty.

“Kto przyjdzie po mnie, to naprawdę może rozwinąć jeszcze kilka projektów, bo zawsze można coś zrobić lepiej i nikt nie jest doskonały, ale wydaje mi się, że przez te dziewięć lat zrobiliśmy wszystko, co było do zrobienia. Teraz najwięcej do zrobienia jest na poziomie klubowym i walki z Covid-em” – powiedział Zbigniew Boniek.

ZOBACZ TAKŻE
Stal Mielec ma nowego trenera. To Włodzimierz Gąsior

Dziennikarz zapytał jednak Bońka również o to, że gdyby miał możliwość być prezesem trzecią kadencję, jakie rzeczy zmieniłby w polskiej federacji piłkarskiej. “Najpierw trzeba zostać wybranym, bo jak ktoś się na tym nie zna, nie ma poparcia, to nie będzie wybrany na trzecią kadencję. Dwie to trochę za mało. Gdyby były trzy, to można by dalej realizować programy i wdrażać pewne rzeczy, które polepszyłyby pewne sytuacje” – powiedział.

ZOBACZ TAKŻE
Stal Mielec ma nowego trenera. To Włodzimierz Gąsior

Prezes PZPN podkreśla, że największe wyzwanie to sytuacja naszej piłki w Europie. Mowa tu m.in. o występach w europejskich pucharach. “Zibi” przyznaje, że to problem, który chciałby rozwiązać i z którym zmierzyć się będzie musiał jego następca. “To trudny temat” – puentuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Zaskakująco bliski termin. Przedstawiciel rządu powiedział, kiedy całkowicie otworzą szkoły

Jeszcze w ubiegłym miesiącu wydawało się, że całkowite otwarcie szkół będzie następowało powoli i...

Nowe artykuły

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...

Śląsk: kontrowersyjny projekt. Powstanie osiedle „wolne od dzieci”

Pomysł, by powstało osiedle, przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, ma całkiem racjonalne uzasadnienie. Coraz więcej par w Polsce decyduje się na życie bez potomstwa. Jednak,...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała Polska, a przede wszystkim przedsiębiorcy, liczący na luzowanie obostrzeń. Niestety,...