Koronawirus. Doradca Morawieckiego mówi, co ze Świętami Wielkanocnymi

Prof. Andrzej Horban, doradca premiera Mateusza Morawieckiego ds. epidemii, zabrał głos ws. rozwoju pandemii. Horban nie ma dla nas dobrych informacji. Odniósł się również do tego, jak będą wyglądały Święta Wielkanocne w obliczu wprowadzanych obostrzeń.

Pandemia koronawirusa w Polsce się nie zatrzymuje. Notujemy coraz więcej zakażeń, a eksperci mówią o trzeciej fali. Głos w tej sprawie zabierają również przedstawiciele rządu.

Ostatnio swoje stanowisko w tej sprawie przedstawił prof. Andrzej Horban, doradca premiera Mateusza Morawieckiego ds. związanych z rozwojem epidemii. Profesor nie ma dobrych wieści dla Polaków.

Okazuje się bowiem, że w najbliższym czasie nie mamy, co liczyć na ustanie epidemii. Co więcej, będziemy notować wzrosty zakażeń, a to z kolei może doprowadzić do kolejnych obostrzeń pandemicznych.

Prof. Andrzej Horban nie ma dobrych wiadomości ws. rozwoju pandemii. Mówi też o Świętach Wielkanocnych

Prof. Horban przyznaje wprost, że w najbliższym czasie kolejny raz możemy odnotowywać po 20 tys. przypadków zakażeń dziennie. “W tym tygodniu będzie prawdopodobnie 16-20 tys. nowych dziennych zakażeń. To wiemy, bo podążamy ścieżką, którą przeszły już kraje leżące na zachód od nas” – powiedział prof. Andrzej Horban w rozmowie z Polskim Radiem.

Ekspert i doradca premiera Mateusza Morawieckiego dodaje, że spodziewał się trzeciej fali pandemii koronawirusa. Podkreśla również, że nie ma wiedzy, w jaki sposób będzie ona przebiegać. Wszystko zależeć będzie bowiem od zachowania obywateli. “Spodziewaliśmy się trzeciej fali pandemii. Niestety ona nadeszła i nie wiemy, jaka ona będzie. Zależy to przede wszystkim od nas i od tego, jak będziemy się zachowywali” – mówi.

Horban ocenił również, jak w obecnej sytuacji będą wyglądały Święta Wielkanocne. “Nie potrafię powiedzieć, jak to będzie wyglądało, ale na pewno nie będą to jeszcze normalne święta” – stwierdził.

ZOBACZ TAKŻE
Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Zaskakująco bliski termin. Przedstawiciel rządu powiedział, kiedy całkowicie otworzą szkoły

Jeszcze w ubiegłym miesiącu wydawało się, że całkowite otwarcie szkół będzie następowało powoli i...

Nowe artykuły

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...

Śląsk: kontrowersyjny projekt. Powstanie osiedle „wolne od dzieci”

Pomysł, by powstało osiedle, przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, ma całkiem racjonalne uzasadnienie. Coraz więcej par w Polsce decyduje się na życie bez potomstwa. Jednak,...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała Polska, a przede wszystkim przedsiębiorcy, liczący na luzowanie obostrzeń. Niestety,...