Koronawirus. Doradca Morawieckiego mówi, co ze Świętami Wielkanocnymi

Prof. Andrzej Horban, doradca premiera Mateusza Morawieckiego ds. epidemii, zabrał głos ws. rozwoju pandemii. Horban nie ma dla nas dobrych informacji. Odniósł się również do tego, jak będą wyglądały Święta Wielkanocne w obliczu wprowadzanych obostrzeń.

Pandemia koronawirusa w Polsce się nie zatrzymuje. Notujemy coraz więcej zakażeń, a eksperci mówią o trzeciej fali. Głos w tej sprawie zabierają również przedstawiciele rządu.

Ostatnio swoje stanowisko w tej sprawie przedstawił prof. Andrzej Horban, doradca premiera Mateusza Morawieckiego ds. związanych z rozwojem epidemii. Profesor nie ma dobrych wieści dla Polaków.

Okazuje się bowiem, że w najbliższym czasie nie mamy, co liczyć na ustanie epidemii. Co więcej, będziemy notować wzrosty zakażeń, a to z kolei może doprowadzić do kolejnych obostrzeń pandemicznych.

Prof. Andrzej Horban nie ma dobrych wiadomości ws. rozwoju pandemii. Mówi też o Świętach Wielkanocnych

Prof. Horban przyznaje wprost, że w najbliższym czasie kolejny raz możemy odnotowywać po 20 tys. przypadków zakażeń dziennie. „W tym tygodniu będzie prawdopodobnie 16-20 tys. nowych dziennych zakażeń. To wiemy, bo podążamy ścieżką, którą przeszły już kraje leżące na zachód od nas” – powiedział prof. Andrzej Horban w rozmowie z Polskim Radiem.

Ekspert i doradca premiera Mateusza Morawieckiego dodaje, że spodziewał się trzeciej fali pandemii koronawirusa. Podkreśla również, że nie ma wiedzy, w jaki sposób będzie ona przebiegać. Wszystko zależeć będzie bowiem od zachowania obywateli. „Spodziewaliśmy się trzeciej fali pandemii. Niestety ona nadeszła i nie wiemy, jaka ona będzie. Zależy to przede wszystkim od nas i od tego, jak będziemy się zachowywali” – mówi.

Horban ocenił również, jak w obecnej sytuacji będą wyglądały Święta Wielkanocne. „Nie potrafię powiedzieć, jak to będzie wyglądało, ale na pewno nie będą to jeszcze normalne święta” – stwierdził.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły