Janusz Korwin-Mikke: Powstania Warszawskiego nie da się oceniać pozytywnie

Janusz Korwin-Mikke lubi dolać oliwy do ognia. Polityk zrobił to po raz kolejny, tym razem komentując zasadność wybuchu Powstania Warszawskiego.

Wczoraj obchodziliśmy 76. rocznicę Powstania Warszawskiego. To przyczyna do dyskusji, które Polacy toczą od wielu lat. Chodzi oczywiście o zasadność wybuchu zrywu.

Jedną z postaci, które krytykują tę decyzję dowództwa Armii Krajowej jest polityk Janusz Korwin-Mikke. Jeden z liderów Konfederacji w tym roku również zamieścił wpis, w którym odniósł się do tej tragicznej dla Polaków historii.

Janusz Korwin-Mikke o Powstaniu Warszawskim

„Owszem: powstańcy walczyli bohatersko – trzeba jednak pamiętać, że ludzie walczą tym bardziej bohatersko, im bardziej niewykonalny jest rozkaz” – pisze Janusz Korwin-Mikke na swoim profilu społecznościowym w serwisie Facebook.

„Gdyby co roku poświęcano godzinę na oddawaniu hołdu bohaterom – i dwie godziny na wyklinaniu od ostatnich autorów tej tragedii – to wszystko byłoby w porządku” – dodaje w dalszej części obszernego komentarza.

Podsumowując swój wpis Korwin-Mikke stwierdza, że Powstania Warszawskiego nie da się oceniać pozytywnie. „Nie ma ANI JEDNEGO aspektu, w którym powstanie „warszawskie” można oceniać pozytywnie. Patriotą jest ten, kto mówi narodowi prawdę – a nie ten, kto wmawia mu fałsze” – podsumował polityk.

Pod wpisem JKM-a oczywiście zaroiło się od komentarzy. Mogą je Państwo przeczytać klikając w link poniżej.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły