Sierżant Marek Sienicki zginął na służbie 29 lat temu

Polska Policja pogrążyła się w żałobie w 29. rocznicę tragicznej śmierci sierż. Marka Sienickiego. Funkcjonariusz został zastrzelony podczas wykonywania obowiązków służbowych. Pośmiertnie policjant został awansowany na stopień starszego sierżanta. 

Straszy sierżant Marek Sienicki – urodzony 1967 r. – zm. 1992 r. Starszy Policjant Komendy Rejonowej Policji w Bytomiu

Służbę rozpoczął 1 października 1990 r. na stanowisku policjanta, a następnie starszego policjanta kompanii pogotowia policyjnego i patrolowania Komendy Rejonowej Policji w Bytomiu.

W nocy z 1 na 2 maja 1992 r. służbę patrolową pełniła załoga, której dowódcą był sierż. Marek Sienicki. Po zakończeniu zleconej przez dyżurnego KRP interwencji domowej policjanci wracali do swojego rejonu służbowego. W czasie patrolowania jednej z ulic Bytomia zauważyli kilku mężczyzn, których wygląd i zachowanie wzbudziły ich podejrzenia. Policjanci postanowili ich wylegitymować. W tym celu wysiadł z radiowozu sierż. Marek Sienicki. W czasie wykonywania tej czynności został ostrzelany z broni automatycznej. W wyniku odniesionych ran zmarł na miejscu zdarzenia. Ranny został również drugi policjant z interweniującej załogi.

Sierż. Marek Sienicki pozostawił żonę i osierocił jedno dziecko.

Awansowany pośmiertnie na stopień starszego sierżanta.

źródło: policja.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *