Magdalena Ogórek jak lwica broni prezydenta Dudy. Ostre słowa w kierunku agresywnego dziennikarza

Nie minęły dwie godziny od wpisu prezydenta Andrzeja Dudy z okazji 2 maja, w którym zaliczył wpadkę, a już zdążyła skomentować go większość „liczących się” publicystów. Nawet dziennikarze mniej opiniotwórczych tytułów przystąpili do ataku na głowę państwa. W jej obronie stanęła stanowczo dr Magdalena Ogórek.

Z Prawem i Sprawiedliwością, a zatem i z prezydentem Dudą, Magdalena Ogórek już od pięciu lat jest za pan brat. Głównie dlatego, że – jak twierdzi – polityka społeczna partii rządzącej jest bliska jej sercu. Ponadto była kandydat na prezydenta od listopada 2016 roku jest zatrudniona w TVP Info. Dziennikarka często zatem pomaga odpierać ataki sił wrogich wobec obozu obecnej władzy.

Magdalena Ogórek w obronie prezydenta Dudy

„Dziś 100. rocznica wybuchu III Powstania Śląskiego – rezurekcji zwycięskiej, która dzięki odwadze, determinacji i bohaterstwu Polaków mieszkających na Śląsku, przyniosła odradzającej się Rzeczypospolitej niezwykle ważną, bo silną przemysłowo część Górnego Śląska. 'Tobie Polsko’” – napisał dziś na Twitterze prezydent Andrzej Duda. Okazało się, że pomylił słowa. Zamiast „insurekcja”, napisał „rezurekcja”. Wytknął mu to m.in. dziennikarz Wirtualnej Polski – Patryk Słowik. On jednak zrobił to w sposób merytoryczny i kulturalny.

„Pan prezydent pomylił insurekcję z rezurekcją. Ale poza tym wszystko się zgadza” – zauważył Słowik. Jednakże Marek Twaróg, dziennikarz „Dziennika Zachodniego” ze Śląska, posunął się o krok dalej i wypalił: „Nie zna polskiego, to wytłumaczy, co dziś na moim Śląsku„. Na takie słowa od razu zareagowała dr Magdalena Ogórek.

Na jakim Twoim? Zamroczyło Was w tym Dzienniku Zachodnim do końca? Masz wyłączność na Śląsk? Plujesz od lat jadem na rząd, to sobie pluj, ale nie udawaj nagle niezależnego dziennikarza. A Śląsk jest tak Twój jak i mój. Uszanuj rocznicę!” – skwitowała Magdalena Ogórek.

Ogórek blisko obozu władzy

Magdalena ogórek już od ponad czterech lat jest blisko z partią obecnie rządzącą. Wielokrotnie chwaliła prorodzinne ruchy ówczesnego rządu Beaty Szydło, aż w końcu trafiła do Telewizji Publicznej. Od tego czasu nieustannie mówi jednym głosem z PiS.

Od 3 listopada 2016 Magdalena Ogórek współprowadzi program „W tyle wizji” w TVP Info. W lutym 2017 zaczęła prowadzić program „Studio Polska” w TVP Info na zmianę z Katarzyną Matuszewską, następnie po ustąpieniu Katarzyny Matuszewskiej prowadziła ten program do 7 marca 2020 wspólnie z Jackiem Łęskim. Od września 2017 jest także jedną z prowadzących program „O co chodzi” w TVP Info. Przez krótki okres była gospodynią programu „Minęła dwudziesta” w TVP Info. Od kwietnia 2020 do czerwca 2020 prowadziła „Raport Polityczny” oraz „Pakiet Wyborczy” (wybory prezydenckie 2020). Od lipca 2020 ponownie jest prowadzącą program „Minęła dwudziesta”, a od sierpnia współprowadzi z Jarosławem Jakimowiczem program społeczno-polityczny „W kontrze”.

źródło: wp.pl, Wikipedia

2 komentarze

  1. Zawsze jest czas na przemyślenie swoich poglądów , co jak widać nie dotyczy tego pisarczyka ! Pani Magda nie dość że ładna to również inteligentna , mądra z refleksją nad wartościami . Szacun Pani dr.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *