Schwytano seryjnego złodzieja aut. Nie uwierzysz, ile samochodów ukradł jednego dnia

Załoga policji ze śródmieścia zatrzymała 35-latka podejrzanego o seryjne kradzieże aut. Mężczyzna w przeszłości był już wielokrotnie karany za podobne występki. Trafił do aresztu i usłyszał zarzut kradzieży o wartości blisko 300.000 zł.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu, po intensywnych poszukiwaniach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże luksusowych aut na terenie Warszawy. Godziny spędzone przy analizie nagrań z monitoringu pozwoliły namierzyć samochód wykorzystywany do popełniania przestępstw. Dzięki temu funkcjonariuszom udało się dotrzeć do mężczyzny podejrzanego o serię kradzieży. Wraz z podejrzanym ujęto 28-letnią kobietę, która może być oskarżona o współudział.

W zabezpieczonym samochodzie policjanci znaleźli liczne telefony komórkowe, kluczyki i piloty od innych aut, a także zagłuszacze sygnałów oraz inne przedmioty służące w kradzieży samochodów. Po dokonaniu szczegółowego przeszukania miejsca pobytu mężczyzny zabezpieczono znaczną ilość gotówki, a w piwnicy podejrzanego również części do samochodów i tablice rejestracyjne.

Podejrzany mógł ukraść nawet 9 samochodów jednego dnia. To wszystko sprawiło, że postawiono mu zarzuty wielokrotnej kradzieży z włamaniem. Na domiar złego wszystko odbywało się w warunkach recydywy – co może spowodować zwiększenie kary.

Kobieta przebywająca z podejrzanym mężczyzną także usłyszała jeden zarzut kradzieży samochodu o wartości 120 000 zł. Grozi jej nawet do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *