Gwiazdy serialu „13 posterunek” po latach. Szokujące przemiany ulubieńców ekranu

Serial „13 posterunek” był jednym z najpopularniejszych seriali w latach 1997-2000. Pierwszy sezon komediowych perypetii cieszył się tak ogromnym zainteresowaniem widzów, że bardzo szybko podjęto decyzję o nakręceniu następnej części. Mało kto nie znałby chociaż kilku odcinków przygód Cezarego Cezarego, Kasi, „Arniego” czy „Luksusa”. Od ich debiutu w serialu minęło już wiele lat, część aktorów odeszła z tego świata, a inni zmienili się nie do poznania.

[irp posts=”5924″ name=”Grał Stępnia w 13 posterunku”. Marek Walczewski umierał w smutnych okolicznościach”]

Cała akcja serialu „13 posterunek” toczy się na peryferiach Warszawy, niedaleko czterech fikcyjnych ulic Kawalerowicza, Lubaszenki, Hoffmana i Zanussiego na posterunku nr 13. Początkowo na komisariacie pracują starsza sierżant Zofia, starszy aspirant Stępień oraz starci posterunkowi „Luksus”, „Arnie” i Kasia. Ich szefem jest komendant Słoik. Ich dość spokojna egzystencja całkowicie się zmienia gdy zostaje do nich przysłany posterunkowy Cezary Cezary, którego biorą na nowego komendanta.

Zmarli aktorzy serialu

Od premiery serialu „13 posterunek” minęło już wiele lat, jednak produkcja nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Serial był tak przyjemny i zabawny, że do dziś ma swoją rzeszę fanów, którzy z chęcią wracają do pierwszych jego odcinków. Jednak warto zauważyć, że nasi dawni ekranowi ulubieńcy również bardzo się zmienili.

Część starszych bohaterów występujących niegdyś w serialu „13 posterunek” już zmarła. W tym gronie znaleźli się Marek Perepeczko jako komendant nadkom. Władysław Słoik oraz Marek Walczewski, czyli uwielbiany st. asp. Stępień. Wieść o śmierci aktorów bardzo wstrząsnęła nie tylko fanami komediowego serialu, ale również wielu innych produkcji. Mężczyźni byli wspaniałymi aktorami, których można było podziwiać w wielu innych produkcjach.

Zmiana aktorów w czasie trwania serialu „13 posterunek”

W czasie trwania serialu na planie można było zauważyć wiele zmian. Konieczna była wymiana aktorów, zastąpienie ich innymi osobami. Przykładem jest postać starszej posterunkowej Zofii Zofickiej, którą to przeniesiono do działu kontroli i od tej pory występowała w serialu „13 posterunek” jedynie gościnnie. Na jej miejscu pojawiła się „druga Zofia”, która również z czasem odeszła z serialu. Z czasem jej miejsce zajęła posterunkowa Andżelika.

Ewa Szykulska, 13 posterunek
Ewa Szykulska – starsza posterunkowa Zofia Zoficka

 

Cezary Pazura
Cezary Pazura – posterunkowy Cezary Cezary
Piotr Zelt
Piotr Zelt – posterunkowy „Arnie”

Produkcja serialu „13 posterunek” na szczęście nie wpadła na pomysł by podmieniać aktorkę, a w łatwy do zaakceptowania dla widza sposób wymieniła postacie. Jednak mimo zmian w obsadzie, to właśnie pierwsza Zofia jest najbardziej rozpoznawalna wśród fanów serialu i wiązana z produkcją.

Aleksandra Woźniak
Aleksandra Woźniak – posterunkowa Kasia
Arkadiusz Jakubik, 13 posterunek
Arkadiusz Jakubik – asp. Rysio
Paweł Burczyk
Paweł Burczyk – posterunkowy „Luksus”

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły