Czy to już koniec syberyjskich mrozów? Sprawdź, gdzie w ostatnim czasie było najzimniej

W tym roku zima zaskoczyła… wszystkich. Takich mrozów w stolicy i na Mazowszu nie było od dawna. Najniższe wskazania pokazały termometry w Ostrołęce. Jednak już dziś temperatura oscyluje w okolicy 0 stopni. Czy siarczyste mrozy odeszły na dobre? Gdzie w tym czasie było najzimniej?

Prognozy synoptyków sprawdziły się. Od kilku tygodni przepowiadali, że temperatura znacząco się obniży. Nikt jednak nie wierzył w kolejne „przepowiednie” i łudzono się, iż są to następne mrzonki. Tak jednak nie było.

Temperatura na Mazowszu

Miniony tydzień był bardzo mroźny. Temperatury osiągały wartości bliskie -30 stopni. Gdzie było w tym czasie najzimniej? Zdecydowanym liderem na Mazowszu była Ostrołęka. To tam, z niedzieli na poniedziałek odnotowano temperaturę minus 24,6 stopni Celsjusza. W tym rejonie był to zdecydowany rekord. Dużo „cieplej” było w stolicy. Tam słupki termometrów pokazywały kilkanaście kresek poniżej zera.

Gdzie w Polsce padł rekord?

Nikt nie spodziewał się chyba innej odpowiedzi. Rekord najniższej temperatury w ostatnim czasie padł w polskim biegunie zimna – czyli w Suwałkach. Tam najlepiej było nie wychodzić z łóżka, bowiem na termometrze widniało zawrotne 31 stopni… oczywiście poniżej zera. IMGW podało, że najniższą temperaturę odnotowano Gołdapi na Mazurach. Nie mniej, była ona mierzona na standardowej wysokości 2 m. Przy gruncie to Suwałki były na czele.

Czy siarczysty mróz odszedł na dobre?

Wszystko wskazuje na to, że syberyjskie mrozy opuściły nasz kraj. W najbliższych dniach będzie chłodno, jednak temperatury będą oscylować blisko 0 stopni. Lekkich przymrozków możemy spodziewać się jedynie w nocy.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły