Warszawa pomoże nowoprzybyłym obywatelom Białorusi. Trzaskowski: Mińsk, Warszawa – wspólna sprawa!

Miasto st. Warszawa na czele z prezydentem Rafałem Trzaskowskim zapowiedzieli wsparcie dla nowoprzybyłych Białorusinek i Białorusinów. Będą oni mogli skorzystać ze wsparcia adaptacyjnego realizowanego przez pracowników Biura Współpracy Międzynarodowej – zapowiada stołeczny ratusz.

Prezydent miasta Warszawy wraz z ratuszem zapowiedział wsparcie dla nowoprzybyłych obywateli Białorusi.

Jak możemy przeczytać we wtorkowym komunikacie prasowym warszawskiego ratusza: „Białorusini będą mogli skorzystać ze wsparcia adaptacyjnego realizowanego przez pracowników Biura Współpracy Międzynarodowej, w ramach punktu informacyjnego zlokalizowanego w Warszawskim Centrum Wielokulturowym” – zaznaczono.

Wspomniane Centrum wielokulturowe oferuje między innymi bezpłatne poradnictwo prawne, wsparcie prawne i psychologiczne, a także naukę języka polskiego.

Ratusz przypomniał, że w dniu wyborów w geście solidarności, miasto Warszawa podświetliło Pałac Kultury i Nauki w Białoruskich barwach, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Według danych zamieszczonych przez Centralną Komisję Wyborczą w Mińsku obecny prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka otrzymał w wyborach 80,2 proc, głosów, a jego główna rywalka Swiatłana Cichanouska – 9,9 proc..

Ogłoszony wynik stał się powodem do licznych manifestacji i protestów Białorusinów. Łukaszenka o sterowanie protestami oskarżył m.in Polskę.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły