Warszawa pomoże nowoprzybyłym obywatelom Białorusi. Trzaskowski: Mińsk, Warszawa – wspólna sprawa!

Miasto st. Warszawa na czele z prezydentem Rafałem Trzaskowskim zapowiedzieli wsparcie dla nowoprzybyłych Białorusinek i Białorusinów. Będą oni mogli skorzystać ze wsparcia adaptacyjnego realizowanego przez pracowników Biura Współpracy Międzynarodowej – zapowiada stołeczny ratusz.

Prezydent miasta Warszawy wraz z ratuszem zapowiedział wsparcie dla nowoprzybyłych obywateli Białorusi.

Jak możemy przeczytać we wtorkowym komunikacie prasowym warszawskiego ratusza: „Białorusini będą mogli skorzystać ze wsparcia adaptacyjnego realizowanego przez pracowników Biura Współpracy Międzynarodowej, w ramach punktu informacyjnego zlokalizowanego w Warszawskim Centrum Wielokulturowym” – zaznaczono.

Wspomniane Centrum wielokulturowe oferuje między innymi bezpłatne poradnictwo prawne, wsparcie prawne i psychologiczne, a także naukę języka polskiego.

Ratusz przypomniał, że w dniu wyborów w geście solidarności, miasto Warszawa podświetliło Pałac Kultury i Nauki w Białoruskich barwach, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Według danych zamieszczonych przez Centralną Komisję Wyborczą w Mińsku obecny prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka otrzymał w wyborach 80,2 proc, głosów, a jego główna rywalka Swiatłana Cichanouska – 9,9 proc..

Ogłoszony wynik stał się powodem do licznych manifestacji i protestów Białorusinów. Łukaszenka o sterowanie protestami oskarżył m.in Polskę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *