Ostrzeżenie IMGW. Śnieg zasypie Polskę, podano szczegóły

Prognoza pogody. Śnieg nie pojawił się podczas ostatnich świąt w takim natężeniu, jakiego oczekiwało wielu Polaków. Wszystko wskazuje jednak na to, że biały puch mocno utrudni nam życie w pierwszych dniach stycznia. Ostrzeżenie IMGW nie pozostawia złudzeń: będzie dużo śniegu i będzie ślisko. 

Jak informuje między innymi RMF24.pl, spaść może nawet kilkanaście centymetrów pokrywy śnieżnej. Gdzie konkretnie i w jakich godzinach możemy spodziewać się opadów śniegu?

Śnieg zasypie znaczną część Polski. IMGW wydało ostrzeżenie – prognoza pogody na drugi tydzień stycznia 2021

​- Dziś w nocy i jutro rano intensywne opady śniegu w centralnej Polsce. Uważajcie za kierownicą, warunki na drogach mogą być trudne – przypomniało w środę po południu Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Ostrzega również IMGW. 

ZOBACZ TAKŻE
Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. "Profesor Modzelewski miał rację"

IMGW opublikowało natomiast ostrzeżenie pierwszego stopnia. Dotyczy ono intensywnych opadów śniegu w centralnych rejonach naszego kraju. Prognoza pogody nie jest optymistyczna: alert dotyczy wschodu woj. wielkopolskiego, części woj. łódzkiego oraz kilku powiatów na zachodzie Mazowsza. Instytut podaje ponadto szczegóły dotyczące prognozowanych opadów śniegu:

ZOBACZ TAKŻE
Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Prognoza pogody: będzie do 15 centymetrów śniegu

W podanych obszarach prognozuje się opady śniegu miejscami o natężeniu umiarkowanym. Spowodują przyrost pokrywy śnieżnej do 15 centymetrów. W kolejnych dniach opadów śniegu należy spodziewać się także na Warmii i Mazurach, Podlasiu, w centrum kraju, Wielkopolsce oraz w woj. zachodniopomorskim.

Warto pamiętać, że ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie...

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Nowe artykuły

Rząd zapowiada podwyżki dla medyków. Kwota jest zaskakująca

Nie ulega wątpliwości, że medycy znajdują się w grupie największego ryzyka zakażenia wirusem Covid-19. W trudnym czasie pandemii, personel pracuje przez wiele godzin, niejednokrotnie...

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie są sympatykami obecnej władzy, przecierają oczy ze zdumienia. W końcu,...

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...