Ostrzeżenie IMGW. Śnieg zasypie Polskę, podano szczegóły

Prognoza pogody. Śnieg nie pojawił się podczas ostatnich świąt w takim natężeniu, jakiego oczekiwało wielu Polaków. Wszystko wskazuje jednak na to, że biały puch mocno utrudni nam życie w pierwszych dniach stycznia. Ostrzeżenie IMGW nie pozostawia złudzeń: będzie dużo śniegu i będzie ślisko. 

Jak informuje między innymi RMF24.pl, spaść może nawet kilkanaście centymetrów pokrywy śnieżnej. Gdzie konkretnie i w jakich godzinach możemy spodziewać się opadów śniegu?

Śnieg zasypie znaczną część Polski. IMGW wydało ostrzeżenie – prognoza pogody na drugi tydzień stycznia 2021

​- Dziś w nocy i jutro rano intensywne opady śniegu w centralnej Polsce. Uważajcie za kierownicą, warunki na drogach mogą być trudne – przypomniało w środę po południu Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Ostrzega również IMGW. 

IMGW opublikowało natomiast ostrzeżenie pierwszego stopnia. Dotyczy ono intensywnych opadów śniegu w centralnych rejonach naszego kraju. Prognoza pogody nie jest optymistyczna: alert dotyczy wschodu woj. wielkopolskiego, części woj. łódzkiego oraz kilku powiatów na zachodzie Mazowsza. Instytut podaje ponadto szczegóły dotyczące prognozowanych opadów śniegu:

Prognoza pogody: będzie do 15 centymetrów śniegu

W podanych obszarach prognozuje się opady śniegu miejscami o natężeniu umiarkowanym. Spowodują przyrost pokrywy śnieżnej do 15 centymetrów. W kolejnych dniach opadów śniegu należy spodziewać się także na Warmii i Mazurach, Podlasiu, w centrum kraju, Wielkopolsce oraz w woj. zachodniopomorskim.

Warto pamiętać, że ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły