Ostrzeżenie IMGW. Śnieg zasypie Polskę, podano szczegóły

Prognoza pogody. Śnieg nie pojawił się podczas ostatnich świąt w takim natężeniu, jakiego oczekiwało wielu Polaków. Wszystko wskazuje jednak na to, że biały puch mocno utrudni nam życie w pierwszych dniach stycznia. Ostrzeżenie IMGW nie pozostawia złudzeń: będzie dużo śniegu i będzie ślisko. 

Jak informuje między innymi RMF24.pl, spaść może nawet kilkanaście centymetrów pokrywy śnieżnej. Gdzie konkretnie i w jakich godzinach możemy spodziewać się opadów śniegu?

Śnieg zasypie znaczną część Polski. IMGW wydało ostrzeżenie – prognoza pogody na drugi tydzień stycznia 2021

​- Dziś w nocy i jutro rano intensywne opady śniegu w centralnej Polsce. Uważajcie za kierownicą, warunki na drogach mogą być trudne – przypomniało w środę po południu Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Ostrzega również IMGW. 

IMGW opublikowało natomiast ostrzeżenie pierwszego stopnia. Dotyczy ono intensywnych opadów śniegu w centralnych rejonach naszego kraju. Prognoza pogody nie jest optymistyczna: alert dotyczy wschodu woj. wielkopolskiego, części woj. łódzkiego oraz kilku powiatów na zachodzie Mazowsza. Instytut podaje ponadto szczegóły dotyczące prognozowanych opadów śniegu:

Prognoza pogody: będzie do 15 centymetrów śniegu

W podanych obszarach prognozuje się opady śniegu miejscami o natężeniu umiarkowanym. Spowodują przyrost pokrywy śnieżnej do 15 centymetrów. W kolejnych dniach opadów śniegu należy spodziewać się także na Warmii i Mazurach, Podlasiu, w centrum kraju, Wielkopolsce oraz w woj. zachodniopomorskim.

Warto pamiętać, że ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *