Wzruszające wyznanie Antka Królikowskiego na antenie TVP. “Miałem konflikt z ojcem”

Dziś Antek Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska gościli w programie “Wieczór z twórczością Pawła Królikowskiego” na antenie TVP Kultura. 32-letni aktor, który rok temu stracił ojca, zdobył się na poruszające wyznanie. 

ZOBACZ TAKŻE
Robert Makłowicz powiedział, jakie ma poglądy polityczne. Zaskoczył wielu Polaków

Choć trudno w to uwierzyć, to w lutym minął rok od dramatycznych wieści o śmierci Pawła Królikowskiego. Znany aktor zmarł w jednym z warszawskich szpitali. Było to odejście, które mocno dotknęło nie tylko najbliższych Pawła Królikowskiego, ale całą opinię publiczną.

Antek Królikowski: w sytuacjach konfliktowych padały mocne słowa

O swoim tacie Antek zawsze mówi w ciepłych słowach. Dziś ujawnił jednak, że nie zawsze było między nimi kolorowo. Zdarzało się bowiem, że syn pary aktorów wykazywał się sporym nieposłuszeństwem. Natomiast sam Paweł Królikowski nie przebierał w środkach. Dziś syn wspomina go jako surowego i twardego.

ZOBACZ TAKŻE
Mężczyzna spotkał Kingę Dudę na siłowni. Nie mógł uwierzyć, jak się zachowywała

Wydawałoby się, że Antek Królikowski miał wszystko. Dlaczego zatem miałby wchodzić w konflikty z rodzicami? Otóż w “dobrych domach” bardzo często dochodzi do buntu dzieci. Dziś Antek przyznaje się, że sam dawał rodzicom powody do złości. Dodaje ponadto, że raczej nie byli z ojcem kumplami:

“Ja akurat parę razy, kiedy gdzieś tam miałem z tatą jakieś konfliktowe sytuacje, np. podkradłem mu samochód, coś narozrabiałem, zachowałem się niewłaściwie, to pamiętam, jak zwracał się do mnie z takim tekstem „jestem twoim ojcem, a nie kumplem! Skumaj to wreszcie i się zachowuj!”. Tak że zdecydowanie jeśli chodzi o mnie, to był ojciec, nie kumpel. Chociaż starałem się ten dystans zmniejszać z upływem lat – wspominał aktor” – wyznał Antek Królikowski. Podsumował, że ojciec nauczył go pokory, ale i wiele w życiu pomógł. Zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. “Podziwiałem tatę” – zaznacza Antek.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska płakała na antenie TVP

W studio obecna była również Małgorzata Ostrowska-Królikowska, żona Śp. Pawła Królikowskiego i mama Antka. Również wspominała męża, ale przez dłuższą część programu w zadumie przysłuchiwała się temu, co mówią inni.

W jednej chwili padły jednak słowa, po których Ostrowska nie wytrzymała. Franciszek Maśluszczak – artysta-malarz, a prywatnie przyjaciel aktora, zwrócił się do rodziny Pawła. “On bardzo was kochał. To był człowiek, który cały czas myślał o Janku, o Antku o Małgosi… i całej rodzinie” – powiedział. Po chwili Joanna Kurowska dodała w kierunku Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej: – Ja muszę Ci powiedzieć, że on zawsze o Tobie mówił pięknie. Po tych słowach oczy wdowy zaszkliły się.

ZOBACZ TAKŻE
Pogoda na Wielki Poniedziałek. IMGW nie ma dobrych wieści

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Zaskakująco bliski termin. Przedstawiciel rządu powiedział, kiedy całkowicie otworzą szkoły

Jeszcze w ubiegłym miesiącu wydawało się, że całkowite otwarcie szkół będzie następowało powoli i...

Nowe artykuły

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...

Śląsk: kontrowersyjny projekt. Powstanie osiedle „wolne od dzieci”

Pomysł, by powstało osiedle, przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, ma całkiem racjonalne uzasadnienie. Coraz więcej par w Polsce decyduje się na życie bez potomstwa. Jednak,...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała Polska, a przede wszystkim przedsiębiorcy, liczący na luzowanie obostrzeń. Niestety,...