Kim jest Julia Wróblewska? Najistotniejsze fakty na temat młodej aktorki

Julia Wróblewska to wciąż bardzo młoda aktorka, która jednak doświadczeniem przewyższa wiele znacznie starszych koleżanek. Jest ponadto influencerką obserwowaną na Instagramie przez ponad pół miliona osób.

Julia Wróblewska jest bardzo popularna w mediach społecznościowych. Wciąż jednak nie wszyscy kojarzą ją z imienia i nazwiska, a także nie wiedzą, że przed laty zagrała w jednej z najpopularniejszych polskich komedii romantycznych.

Kim jest Julia Wróblewska? Wiek, kariera, rodzice, rodzeństwo

22-letnia Julia Wróblewska to niezawodowa aktorka, a także influencerka. Urodziła się 18 października 1998 roku w Warszawie. Jest córką Anny i Artura Wróblewskich.

Przez młodsze pokolenia odbiorców Julia jest kojarzona głównie z aktywnością w social mediach. W rzeczywistości jednak szeroka publiczność usłyszała o niej, gdy – już w 2006 roku – wcielała się w rolę niesfornej, kilkuletniej Michaliny w kultowym dziś filmie „Tylko mnie kochaj”. W ostatnich latach mogliśmy ją zobaczyć w „Wielkim teście wiedzy” emitowanym na antenie TVP.

Julia Wróblewska ma o pięć lat młodszą, a więc 17-letnią, siostrę Oliwię.

Kariera zawodowa

Zaledwie 22-letnia kobieta zdążyła wcielić się już w dziesiątki ról filmowych i serialowych. Zwykle były one drugoplanowe lub epizodyczne, ale jej filmografia i tak robi wrażenie. Wciąż mówimy przecież – co potwierdza Wikipedia – o aktorce „niezawodowej”.

Najbardziej znane produkcje, w których grała Julia Wróblewska to m.in.:

  • 2006: Tylko mnie kochaj jako Michalina
  • 2011: Och, Karol 2 jako dziecko
  • 2011: Listy do M. jako Tosia (również 2. i 3. części filmu)
  • od 2007: M jak miłość jako Zosia Warakomska

Pozycji w jej filmografii jest znacznie więcej. Warto dodać, że Julka Wróblewska wystąpiła też w teledyskach takich artystów jak Liber czy Cleo. Ponadto w latach 2006-2020 młoda artystka pojawiła się w dziesiątkach programów telewizyjnych. Czasami pojawiała się jako ich uczestnik, innym razem w roli gościa specjalnego.

Kultowa rola w „Tylko mnie kochaj”

Od premiery filmu „Tylko mnie kochaj” minęło już 15 lat. Wciąż jednak – przy wielu okazjach – dziennikarze i fani nawiązują do tej produkcji w kontekście Julii Wróblewskiej, która zagrała przesłodką dziewczynkę.

Dzieje się tak mimo faktu, iż w kolejnych latach aktorka zdążyła zrobić dosłownie „sto” innych rzeczy. Można by więc zaryzykować stwierdzenie, że Julia Wróblewska ogromną rozpoznawalność w dużej mierze zawdzięcza twórcom tamtego filmu, którzy dali jej szansę na wcielenie się w rolę Michaliny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *