Strajk Kobiet. Awantura w mieście na Podkarpaciu. Padło słowo “świry”

Wyciekły rozmowy Zenka Martyniuka z Jackiem Kurskim. Polacy są oburzeni

Zenek Martyniuk od lat może liczyć na lukratywne kontrakty od TVP. Przynajmniej - jak mówi w nagranych rozmowach Jacek Kurski - dopóki prezesem jest...

Ostrzeżenie IMGW. Śnieg zasypie Polskę, podano szczegóły

Prognoza pogody. Śnieg nie pojawił się podczas ostatnich świąt w takim natężeniu, jakiego oczekiwało wielu Polaków. Wszystko wskazuje jednak na to, że biały puch...

Tomasz Lis wspiął się na wyżyny hipokryzji. Wpis sprzed chwili od razu stał się memem

Tomasz Lis nie lubi PiS-u i rządu Zjednoczonej Prawicy. Rzecz jasna ma do tego prawo. Ma również prawo z uporem maniaka, dosłownie co kilkadziesiąt...

Łomianki: 39-latek znalazł kartę płatniczą. Nie do wiary, co zrobił, zamiast ją oddać właścicielowi

Galeria Łomianki. Zwykły, styczniowy dzień. 39-letni mężczyzna, spacerujący galerią handlową, znajduje kartę płatniczą. Co w takiej sytuacji zrobiłaby uczciwa osoba? Zapewne przekazała znalezisko obsłudze...

Barciś zaproponował zrobienie odcinka specjalnego “Miodowych lat”. Fani oszaleliby ze szczęścia?

Artur Barciś zaproponował telewizji Polsat wyprodukowanie odcinka specjalnego serialu "Miodowe lata". Już dłuższy czas temu osoby związane z produkcją dały nam do zrozumienia, że...

Strajk Kobiet. Protesty związane ze Strajkiem Kobiet cały czas trwają w wielu miastach w Polsce. Największe oczywiście w Warszawie i innych dużych polskich miastach, ale swoje protesty organizowały również kobiety w wielu mniejszych miejscowościach. Tak było m.in. w Lubaczowie na Podkarpaciu. Teraz wszystko miało swój finał na sesji miejscowej rady powiatu.

Lubaczów to niewielkie, 12-tysięczne miasto leżące w województwie podkarpackim. Protest w tym mieście był liczny, ale tylko biorąc pod uwagę możliwości tej niewielkiej w sumie aglomeracji. Najliczniejsze protesty w tym województwie odbywały się, co zrozumiałe, w Rzeszowie.

Dlaczego więc Strajk Kobiet z Lubaczowa okazał się, medialnie przynajmniej, najgłośniejszym na Podkarpaciu. Otóż jednym z protestujących był Marcin Piotrowski, lokalny radny powiatowy i wicedyrektor Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie. Protestował bardzo aktywnie na ulicach miasteczka, m.in. przemawiając do zgromadzonych.

Takie zachowanie nie spodobało się posłance PiS z tych regionów – Teresie Pamule. W tej sprawie wystosowała pismo, w którym potępia działania Piotrowskiego, który brał czynny udział w protestach, w których używało się wulgaryzmów. Jej zdaniem osoba związana z kulturą nie może sobie na to pozwolić.

Strajk Kobiet. Awantura na Podkarpaciu. Padło słowo “świry”

Finał całej sprawy mieliśmy podczas ostatniej sesji rady powiatu lubaczowskiego. Tam swoje stanowisko zaprezentował sam zainteresowany, a następnie rozgorzała dyskusja, w której uczestniczyli nawet parlamentarzyści: posłanka Lewicy Monika Pawłowska oraz poseł KO Marek Rząsa.

Trudno powiedzieć, by strony doszły do porozumienia. Więcej mieliśmy wzajemnych pretensji i przerzucania się na argumenty. W końcu głos zabrała przewodnicząca rady powiatu lubaczowskiego Marta Tabaczek.

– Każdy ma wolność wypowiadania się, bo jesteśmy ludźmi wolnymi i konstytucja nam to zapewnia. Nastolatkowie, nastoletnie dziewczynki, które tak bardzo były podgrzewane do tego, żeby wypowiadać mnóstwo wulgaryzmów, odnosić się do osób starszych i do prawa w taki wulgarny sposób. Panie Marcinie to naprawdę jest nieakceptowalne – powiedziała.

Gorąco było również podczas przerwy. To wówczas w kontekście Strajku Kobiet miało paść słowo “świry”. Wtedy głos zabrał poseł Marek Rząsa.

– Po ogłoszeniu przerwy jeden z panów powiedział o nas “te świry”. Dodał, że chodzi mu o radnego Zbigniewa Wróbla.

Radny Wróbel tłumaczył się, że nie chciał nikogo obrazić, a słowo wypowiedziane nie było personalnie. Tłumaczył, że powiedział je w emocjach ponieważ boi się, że przez protesty jeszcze bardziej rozprzestrzeniać będzie się koronawirus. A w jego rodziny już były przypadki zakażeń.

ZOBACZ KONIECZNIE

Trump właśnie zdetonował polityczną bombę. “Mam dowody na sfałszowanie wyborów”

Donald Trump zadeklarował dziś, że nigdy nie uzna wyników ubiegłorocznych wyborów prezydenckich w USA....

Ewa Farna uderza w TVP. Wyborcy PiS nie zapomną jej tych słów

Ewa Farna, jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek młodszego pokolenia, po raz kolejny pokazała, co...

Warszawa. Największa inwestycja TBS od ponad 15 lat. Pierwsi lokatorzy już otrzymali klucze do mieszkań

Dwa wielorodzinne budynki przy ul. Radzymińskiej 121-123 zostały oddane do użytkowania. Do mieszkań wprowadzili...

Nowe artykuły