Są pierwsze profity dla osób zaszczepionych przeciw COVID-19. Aby skorzystać, trzeba przyjąć dwie dawki

Osoby, które podjęły decyzję w sprawie szczepień przeciwko COVID-19 i przyjmą dwie dawki lekarstwa, mogą liczyć na szereg profitów. Zalicza się do nich m.in. zwolnienie w obowiązkowej kwarantanny.

Szczepienia przeciw koronawirusowi rozpoczęły się po świętach bożego narodzenia. Zdecydowane osoby, aby zyskać odporność, muszą przyjąć dwie dawki szczepienia. Rząd wprowadził dla nich kilka udogodnień.

Po pierwsze brak kwarantanny

Po przyjęciu dwóch dawek szczepionki, osoby te, nie są objęte obowiązkowym odbywaniem kwarantanny. Dotyczy to zarówno przypadków, gdy mają kontakt z osobą zakażoną, jak i wtedy, gdy wracają do kraju z zagranicy.

Po drugie nie są uwzględniani w limitach

Zaczepione osoby nie będą uwzględniane w limicie osób, które mogą przebywać w organizowanych spotkaniach i imprezach domowych. To duży plus, bowiem w dalszym ciągu nie wiadomo, co wydarzy się przy ograniczeniach dotyczących wesel czy innych imprez okolicznościowych.

Co więcej?

Wszystkie zaszczepione osoby otrzymają specjalny kod QR, który pozwoli na weryfikację tych bonusów. Będzie można go pobrać z Internetowego Konta Pacjenta. Jeśli dany pacjent nie będzie miał takiej możliwości, informacja będzie również wprowadzana do e-Kart Szczepień w systemie P1.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *