Marzysz, aby wyruszyć „parostatkiem w piekny rejs”? W Warszawie zrobisz to bezpłatnie

Do bezpłatnych rejsów po Wiśle zachęca m.st. Warszawa. Wycieczka to nie tylko okazja do przepłynięcia się statkiem, ale także możliwość poznania ciekawostek na temat królowej rzek.

– Od tradycyjnych, drewnianych – takich jak pychówka, bat, byk, galar czy szkuta – po nowoczesne katamarany i statki – pisze w komunikacie urząd miasta Warszawy.

Cykl bezpłatnych przepraw przez rzekę rozpoczyna się w sobotę 22 sierpnia. Rejsy to nie tylko okazja do przepłynięcia się statkiem, ale także do zapoznania się z ciekawostkami varsavianistycznynmi i ekologicznymi opowiadanymi przez stermotorzystów.

Jak informuje urząd miasta, wycieczki będą odbywać się codziennie. „W tygodniu do końca wakacji o godz. 13.00, a od września o godz. 17.00. W weekendy jednostki startują o godz. 11.00 i 13.00 aż do końca września”.

Miejsce startu wytyczono w Porcie Czerniakowskim oraz na bulwarze Grzymały-Siedleckiego (na wysokości pomnika Syreny) z Barki Wisława. Będą one oznaczone flagami Dzielnicy Wisła.

Aby móc uczestniczyć w wycieczce, należy zgłosić zainteresowanie mailowo pod adresem lato@rejsywislane.pl lub telefonicznie pod numerem 668 099 787.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *