Marzysz, aby wyruszyć „parostatkiem w piekny rejs”? W Warszawie zrobisz to bezpłatnie

Do bezpłatnych rejsów po Wiśle zachęca m.st. Warszawa. Wycieczka to nie tylko okazja do przepłynięcia się statkiem, ale także możliwość poznania ciekawostek na temat królowej rzek.

– Od tradycyjnych, drewnianych – takich jak pychówka, bat, byk, galar czy szkuta – po nowoczesne katamarany i statki – pisze w komunikacie urząd miasta Warszawy.

Cykl bezpłatnych przepraw przez rzekę rozpoczyna się w sobotę 22 sierpnia. Rejsy to nie tylko okazja do przepłynięcia się statkiem, ale także do zapoznania się z ciekawostkami varsavianistycznynmi i ekologicznymi opowiadanymi przez stermotorzystów.

Jak informuje urząd miasta, wycieczki będą odbywać się codziennie. „W tygodniu do końca wakacji o godz. 13.00, a od września o godz. 17.00. W weekendy jednostki startują o godz. 11.00 i 13.00 aż do końca września”.

Miejsce startu wytyczono w Porcie Czerniakowskim oraz na bulwarze Grzymały-Siedleckiego (na wysokości pomnika Syreny) z Barki Wisława. Będą one oznaczone flagami Dzielnicy Wisła.

Aby móc uczestniczyć w wycieczce, należy zgłosić zainteresowanie mailowo pod adresem lato@rejsywislane.pl lub telefonicznie pod numerem 668 099 787.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły