Mieszkanie w Gdańsku – dlaczego to opłacalna inwestycja?

Gdańsk jest miastem przyciągającym wielu turystów i osób pragnących zamieszkać w nim na stałe. Skąd wynika popularność Gdańska? Dlaczego warto w nim zamieszkać? Na jakie nieruchomości zwracać uwagę? Przekonasz się o tym czytając poniższy artykuł!

Dom szeregowy, bliźniak czy mieszkanie – która z opcji jest najbardziej korzystna na gdańskim rynku?

Dom w zabudowie bliźniaczej, dom szeregowy oraz mieszkanie to typy nieruchomości mające swe wady i zalety. Ogromną zaletą domów jest fakt posiadania własnego terenu zielonego wokół domu jednakże obecnie deweloperzy  z Gdańska wykonują budowle wielorodzinne, gdzie właściciele mieszkań na parterze również mają swój ogródek. Często bywa tak, że do mieszkań na wyższych poziomach przydzielony jest duży balkon lub taras, którego można zagospodarować podobnie jak ogródek i spędzać tam mile chwile ciesząc się świeżym powietrzem. Argument o terenie zielonym wokół budynku nie jest już więc przeważającym przy podejmowaniu decyzji o zakupie danego typu nieruchomości.

Posiadając dom właściciele muszą liczyć się z koniecznością samodzielnego zorganizowania przestrzeni wokół niego oraz zadbania o stan budynku i terenu. Oznacza to konieczność koszenia trawy, odśnieżania, posypywania chodników piaskiem z solą zimą, odgrodzenia terenu, dokonywania napraw, a jeśli dom nie jest podłączony do instalacji gazowej – organizowania opału, zakupu i czyszczenia pieca. Obowiązkami tymi nie muszą martwić się właściciele mieszkań, gdyż wspólnota i zarząd wspólnoty najczęściej wynajmują firmy sprzątające lub odpowiedzialne za zagospodarowanie terenu , a koszty wszelkich napraw pokrywane są z funduszu remontowego.

Zalety mieszkania

Argumentem podawanym jako jedna z głównych zalet zamieszkania w domu jest cisza i spokój spowodowana brakiem lub niewielką liczbą sąsiadów. Mieszkając w budynku wielorodzinnym również można cieszyć się ciszą i spokojem a dodatkowo mieć ciekawe życie towarzyskie i cieszyć się towarzystwem oraz pomocą sąsiadów. Skąd przekonanie o tym, że w mieszkaniu może być cicho? Zależy to od jakości i izolacyjności materiałów budowlanych użytych w trakcie budowy. Renomowane firmy deweloperskie działające na gdańskim rynku, takie jak Activa, używają wysokiej jakości materiałów wygłuszających dlatego też komfort życia w mieszkaniu jest o wiele większy niż w przypadku innych firm deweloperskich. Jeżeli szukasz mieszkania w Gdańsku, to koniecznie sprawdź aktualną ofertę tego dewelopera na stronie https://activa.pl/oferta/mieszkania-gotowe-do-odbioru-gdansk 

Mieszkanie jest o wiele łatwiej sprzedać lub wynająć jeśli zajdzie taka potrzeba i wiele osób właśnie ze względu na ten argument decyduje się na zakup mieszkania.

Dlaczego Gdańsk jest dobrą opcją?

Mieszkania w Gdańsku, a zwłaszcza mieszkania gotowe do odbioru w Gdańsku cieszą się ogromną popularnością – można w nich od razu zamieszkać i cieszyć się z wszelkich korzyści, jakie przynosi Gdańsk. Jakie to korzyści? Przede wszystkim Gdańsk jest miastem wielu możliwości. Odnaleźć tu można wymarzoną pracę w każdym zawodzie i ukończyć prestiżowe kierunki studiów ze względu na mnogość i różnorodność uczelni oraz uniwersytetów. Rynek deweloperski w Gdańsku jest mocno rozbudowany dlatego też deweloperzy w Gdańsku prześcigają się w pomysłach na zdobycie klienta.

Jeżeli szukasz mieszkania w okolicach Gdańska, np. w Pruszczu Gdańskim, to warto poznać ofertę Activa dostępną na stronie https://activa.pl/oferta/mieszkania-pruszcz-gdanski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *