Mateusz Morawiecki podsumował szczyt Unii Europejskiej. Padło pytanie o Solidarną Polskę

– Warto rozmawiać, warto się dogadywać, mimo że raz czy drugi poniosą kogoś emocje. Gdybym miał za każdym razem się obrażać na to, co piszą na mój temat, trudno byłoby prowadzić realne działania. Jako kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości pokazaliśmy drogę środka – powiedział premier Mateusz Morawiecki odnosząc się tym samym do słów Beaty Kempy z Solidarnej Polski.

Przypomnijmy, że wczoraj Polsce udało się wynegocjować porozumienie w sprawie budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027. Kompromis był możliwy, bo mechanizm prawożądności obwarowany został wytycznymi i warunkami, co do możliwości użycia. To pozwoliło Polsce i Węgrom wycofać sprzeciw.

Mateusz Morawiecki dzisiaj, po powrocie z Brukseli, wziął udał w konferencji prasowej. Podczas jej trwania odpowiadał na pytania dziennikarzy, m.in. o dość mocną wypowiedź Beaty Kempy z Solidarnej Polski.

Mateusz Morawiecki: warto rozmawiać, warto się dogadywać

Beata Kempa o wynegocjowanym porozumieniu napisała: Właśnie uroczyście oddaliśmy suwerenność pod rządy obcych państw – z uśmiechem, oprawą PR-ową i ku radości tych, którzy nigdy Polski nie mieli w sercu. Ale »Jeszcze Polska nie zginęła« dopóki są tacy jak Pan” – napisała Beata Kempa. Ostatnie zdanie nawiązuje do Zbigniewa Ziobry, który na taki kompromis nie chciał się zgodzić.

Na te słowa teraz odpowiedział premier Mateusz Morawiecki. – Warto rozmawiać, warto się dogadywać, mimo że raz czy drugi poniosą kogoś emocje. Gdybym miał za każdym razem się obrażać na to, co piszą na mój temat, trudno byłoby prowadzić realne działania. Jako kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości pokazaliśmy drogę środka

Planowany budżet Unii Europejskiej na lata 2021-2027 i fundusz odbudowy po pandemii to prawie dwa biliony euro. Dla Polski przewidziano około 123 miliardów euro dotacji, w tym 27 miliardów euro z funduszu odbudowy. Poza tym Polska może liczyć na prawie 32 miliardy euro tanich pożyczek z funduszu.

  1. Mocne słowa popularnej aktorki: „Jesteśmy więźniami i zakładnikami”
  2. NASA ostrzega przed niebezpieczeństwem. Przerażająca wizja Krzysztofa Jackowskiego może spełnić się za kilka dni
  3. Polskie kobiety wstrzymały oddech. Kaczyński zrobił decydujący krok
  4. Ile Zenek Martyniuk zarobi na Sylwestrze TVP 2020? Ta kwota zwala z nóg!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *