Jaki jest miesięczny koszt wirtualnego biura w Warszawie? Sprawdzamy!

Wirtualne biuro w Warszawie może kosztować od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie. Na koszt wirtualnego biura wpływa przede wszystkim zakres wybranych usług – podstawowych i opcjonalnych. Czynnikiem kształtującym cenę jest również okres najmu. Sprawdźmy, ile miesięcznie trzeba wydać na wirtualne biuro w Warszawie. 

Od czego zależy cena biura wirtualnego w Warszawie?

Mogłoby się wydawać, że najsilniejszy wpływ na koszt wirtualnego biura ma lokalizacja. Okazuje się, że za posiadanie adresu firmowego w prestiżowej dzielnicy Warszawy i w nowoczesnym centrum biznesowym, niekoniecznie zapłacimy więcej. Cenę wirtualnego biura determinują dwa główne czynniki: 

  • okres, na jaki ma zostać zawarta umowa,
  • zakres usług podstawowych i opcjonalnych.

warszawa

Na cenę wirtualnego biura w Warszawie najsilniejszy wpływ mają zakres usług oraz długość najmu.

Okres najmu a cena biura wirtualnego w Warszawie

Wiele firm stawia na długoterminową współpracę, dlatego koszt wirtualnego biura można łatwo obniżyć, zwiększając okres najmu. Popatrzmy na zależność między długością obowiązywania umowy a ceną wirtualnego biura Biznes Centrum w Warszawie: https://biznescentrum.com/wirtualne-biuro-cennik/

W przypadku umowy na 6 miesięcy (najkrótszej), cena za jeden miesiąc wynosi 50 zł netto. Klienci, którzy zdecydują się podpisać umowę na 3 lata, za jeden miesiąc współpracy zapłacą zaledwie 22 zł netto! Niezależnie od wybranej długości umowy, opłata pobierana jest z góry za wszystkie miesiące. W zamian klient zyskuje gwarancję niezmienności ceny przez cały okres współpracy. 

cennik

Na to, ile kosztuje wirtualne biuro, istotny wpływ na okres najmu – im dłuższy, tym niższa cena w przeliczeniu na jeden miesiąc.

Zakres usług podstawowych a miesięczny koszt wirtualnego biura

Szukając wirtualnego biura w Warszawie, nie należy patrzeć wyłącznie na cenę. Decydujący jest stosunek zakresu i jakości usług do ceny. W podstawowym wariancie powinieneś otrzymać nie tylko adres do rejestracji firmy i korespondencji, ale również szereg innych rozwiązań, w szczególności odbiór firmowej poczty. I to niezależnie od długości umowy!

Usługi dodatkowe a cena wirtualnego biura w Warszawie

Na cenę najmu wirtualnego biura wpływają usługi dodatkowe – różnorodne rozwiązania ułatwiające prowadzenie i rozwijanie biznesu. Są one dedykowane przedsiębiorcom oczekującym kompleksowej obsługi lub potrzebującym profesjonalnego wsparcia ad hoc. Korzystanie z nich wiąże się z dopłatą według cennika wirtualnego biura lub na podstawie indywidualnej wyceny. 

Do najczęściej dobieranych usług dodatkowych należą: 

  • skanowanie listów, 
  • wysyłanie powiadomień SMS,
  • przyjmowanie przesyłek kurierskich bez limitu,
  • odbieranie telefonów,
  • obsługa księgowa,
  • doradztwo w kwestiach dofinansowań, 
  • rezerwowanie fizycznych lokali pod spotkania z klientami i kontrahentami.

Za skanowanie listów zapłacimy więcej o ok. 50-250 zł (w zależności od wybranej ilości skanów). Usługa powiadamiania o nowej poczcie przez SMS zwiększy koszt o ok. 25-140 zł (w zależności od ilości wiadomości w pakiecie). Natomiast odbiór nielimitowanej ilości paczek wymagać będzie dopłaty ok. 70-440 zł (w zależności od długości umowy). Oczywiście nie każda firma wynajmująca wirtualne biura będzie oferowała wszystkie, powyższe usługi dodatkowe. 

biuro

Wirtualne biuro daje dostęp do licznych usług dodatkowych – płatnych ekstra, jak skanowanie listów, prowadzenie księgowości czy doradztwo finansowe.  

Podsumowanie

Na miesięczny koszt wirtualnego biura wpływają, co do zasady, dwa czynniki: okres najmu oraz zakres usług – zarówno tych podstawowych, jak i opcjonalnych, realizowanych na życzenie klienta. 

Wirtualne biuro w Warszawie, w pakiecie z odbiorem listów bez limitu, znajdziesz już od ok. 20 zł netto miesięcznie, przy najmie na 3 lata. Możesz dostosować ofertę do swoich potrzeb, dobierając różne usługi dodatkowe, co naturalnie spowoduje zwiększenie kosztów.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *