Zakupy w Sylwestra. Czy obowiązują godziny dla seniorów?

Przed nami ostatnie godziny 2020 roku. Większość z nas teraz robi pewnie zakupy na sylwestrową zabawę. Od razu pojawia się więc pytanie: czy dziś obowiązują godziny dla seniorów?

Warto pamiętać, że 31 grudnia sklepy są otwarte nieco krócej, niż jest to zazwyczaj. Z zakupami trzeba się więc pośpieszyć. Najpopularniejsze markety będą czynne maksymalnie do godz. 19. Inne, mniejsze sklepy mogą być czynne jeszcze krócej.

Godziny dla seniorów w Sylwestra

Czy w Sylwestra obowiązują godziny dla seniorów? W Sylwestra będą obowiązywać tzw. godziny dla seniorów od 10 do 12. Nie ma więc takiego wyjątku, jak kilka dni temu podczas Wigilii, gdy godziny dla seniorów zostały zniesione.

Warto pamiętać o tym, że godziny dla seniorów nie obowiązują w przypadku, gdy wydanie produktu leczniczego, wyrobu medycznego albo środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego następuje w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, a także w przypadku handlu hurtowego, sklepików szkolnych oraz na lotniskach.

Pamiętajmy również, godziny dla seniorów obowiązują nie tylko w sklepach spożywczych, ale także w drogeriach, aptekach oraz w placówkach pocztowych.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły