Zakupy w Sylwestra. Czy obowiązują godziny dla seniorów?

Przed nami ostatnie godziny 2020 roku. Większość z nas teraz robi pewnie zakupy na sylwestrową zabawę. Od razu pojawia się więc pytanie: czy dziś obowiązują godziny dla seniorów?

Warto pamiętać, że 31 grudnia sklepy są otwarte nieco krócej, niż jest to zazwyczaj. Z zakupami trzeba się więc pośpieszyć. Najpopularniejsze markety będą czynne maksymalnie do godz. 19. Inne, mniejsze sklepy mogą być czynne jeszcze krócej.

Godziny dla seniorów w Sylwestra

Czy w Sylwestra obowiązują godziny dla seniorów? W Sylwestra będą obowiązywać tzw. godziny dla seniorów od 10 do 12. Nie ma więc takiego wyjątku, jak kilka dni temu podczas Wigilii, gdy godziny dla seniorów zostały zniesione.

Warto pamiętać o tym, że godziny dla seniorów nie obowiązują w przypadku, gdy wydanie produktu leczniczego, wyrobu medycznego albo środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego następuje w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, a także w przypadku handlu hurtowego, sklepików szkolnych oraz na lotniskach.

Pamiętajmy również, godziny dla seniorów obowiązują nie tylko w sklepach spożywczych, ale także w drogeriach, aptekach oraz w placówkach pocztowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *