Bulwersująca sprawa na Pradze-Północ. 43-letnia kobieta maltretowała kota

Śledczy z Pragi Północ przedstawili zarzuty 43-latce, podejrzanej o znęcanie się nad kotem. Kobieta będąc pod wpływem alkoholu wyrzuciła kotka z balkonu na 2 piętrze, przez co nadział się na ostry pręt. Mieszkanka dzielnicy tłumaczyła, że zrobiła to, ponieważ kot ją zdenerwował. Za takie przestępstwo grozi jej kara nawet do 3 lat więzienia.

Funkcjonariusze z wydziału wywiadowczo-patrolowego północnopraskiej komendy uzyskali informację o tym, że przy ul. Środkowej kobieta wyrzuciła z balkonu na 2 piętrze kota, który najpierw uderzył o daszek budynku, a następnie nadział się na pręt ogrodzenia.

Całe zdarzenie widział sąsiad z budynku naprzeciwko. Policjanci natychmiast udali się na miejsce, gdzie po chwili odnaleźli zakrwawione zwierzę i wezwali na miejsce eko patrol, który zabrał kota do lecznicy, gdzie przeszedł operację.

Warszawa. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi do 3 lat więzienia

Mundurowi szybko ustalili z którego balkonu wyrzucono zwierzę, a w mieszkaniu zastali 43-latkę od której była wyczuwalna silna woń alkoholu. Kobieta powtarzała, że kot ją denerwował, dlatego się go pozbyła.

Mieszkanka dzielnicy została zatrzymana i przewieziona na komendę przy ul. Jagiellońskiej, gdzie została przebadana na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem prawie 3 promili.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kobiecie zarzutu znęcania się nad zwierzętami, do którego się przyznała. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia.

Teraz życiu i zdrowiu kotka nie zagraża już niebezpieczeństwo.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły