Pamiętacie Jerzego Turka? Nieznane fakty z życia kultowego aktora

– Ja jestem człowiek spokojny, dopóki się nie zdenerwuje – ten kultowy tekst nie tylko jest pamiętany, ale również wciąż powtarzany. Nic dziwnego. W ustach aktora, jakim był Jerzy Turek, brzmiał przezabawnie, bo Pan Jerzy taki w filmach był. Niestety, tylko w filmach – Jego życie już takie kolorowe nie było.

W filmie „Kogel-Mogel” wcielił się w postać choleryka, Zenona Solskiego, którego to nawet mało skomplikowana sytuacja była w stanie doprowadzić do wybuchów złości. Jego teksty, które wypowiadał w zdenerwowaniu, sprawiały, że widzowie na te momenty wręcz czekali. W „Złotopolskich” natomiast odgrywał rolę zabawnego listonosza. I choć na scenie specjalizował się w rolach komediowych, droga zawodowa nie była dla niego łatwa.

Rodzinna tragedia – wpływ na życie zawodowe

Okazuje się, że początkowo, w latach 70-tych Jerzy Turek ze względu na problemy zdrowotne miał całkowicie zmienić branżę. Skłaniały go do tego: problemy z głosem, brak dostępu do zaawansowanej medycyny i strach przed operacją – na którą summa summarum się zdecydował i jednak wykonał. Ten problem, w porównaniu z kolejnymi tragediami, które pojawiły się na jego drodze, był jednak niczym.

„Od 40 roku życia byłem innym człowiekiem. Syn mi zmarł. W wieku 13 lat. Jeden z bliźniaków. Od tego czasu życie strasznie mi się zmieniło. Z takim garbem już się do śmierci chodzi. Nie pogodzę się z tym aż do końca” – wyznał po latach od tragedii, w ostatnim etapie swojego życia

Po śmierci nastolatka, Jerzy Turek, rzucił się w wir pracy, która w pewnym stopniu pomagała mu odreagować i choć przez chwilę nie myśleć o tym, co się wydarzyło. Jako aktor był jednak na tyle profesjonalny, że żaden z widzów nigdy nie domyślił się, że prywatnie, mężczyzna przeżywa tragedię.

W pamięci pozostał więc jako pogodna i niezwykle zabawna osoba. W 2010 roku, kiedy to Jerzy Turek zmarł, producenci serialu Złotopolscy – mimo, iż posiadali już scenariusz – zdecydowali się na zaprzestanie produkcji.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły