Nadciąga fala upałów? Zaskakująca prognoza pogody na czerwiec 2021

W tym roku, maj był wyjątkowo zimny. Przenikliwe wiatry, opady deszczu i spore zachmurzenie sprawiły, że mieszkańcy Polski wręcz tęsknią za temperaturami powyżej 25 stopni Celsjusza. Okazuje się, że już wkrótce ten scenariusz się spełni.

Obecnie, ponad 30 stopni Celsjusza pokazują termometry w takich krajach jak Hiszpania czy Portugalia. Taka sytuacja meteorologiczna potrwa tam co najmniej do połowy czerwca. W Polsce natomiast, na ten moment musimy jeszcze kilka dni zaczekać.

Jaka będzie pogoda w czerwcu?

  Według synoptyków, znacznego wzrostu temperatur można oczekiwać w okolicach 10 czerwca. Wówczas, zarówno w Polsce, Niemczech jak i we Francji będzie około 24 – 26 stopni Celsjusza. Co prawda, dni nie będą upalne, ale śmiało można nazwać ten okres: przedsmakiem wakacji.

  Czerwiec przyniesie zmiany w pogodzie. Rozległy wyż odpuści dopuszczając gorące, zwrotnikowe masy powietrza na większy obszar Europy.

  Upalny ma być natomiast weekend 12-13 czerwca 2021 r. Według wstępnym prognoz właśnie w tym czasie wskaźniki termometrów – w cieniu – przekroczą granicę 30 stopni. Zatem to właśnie w tym czasie można spokojnie planować wyjazd nad jezioro lub inny akwen wodny. Niestety, warto mieć świadomość, że nagłe ocieplenie i fala gorąca, mogą skutkować wystąpieniem burz. Ostrzegają przed tym meteorolodzy.

  W czerwcu nie zabraknie dynamicznych zjawisk pogodowych, w tym burz – można przeczytać w komunikatach ekspertów

 • Szczepienia dzieci odbędą się w szkołach? Minister rozwiał wątpliwości
 • Pamiętacie Jerzego Turka? Nieznane fakty z życia kultowego aktora
 • Zmiany w 500 plus. Koniec z “żywą gotówką”, te zmiany nie spodobają się wielu rodzinom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *