Selekcjoner Anglików o reprezentacji Polski. Co sądzi o drużynie bez Lewandowskiego?

Gareth Southgate, selekcjoner reprezentacji Anglii, skomentował fakt, iż w dzisiejszym meczu przeciwko jego drużynie nie zagra Robert Lewandowski. Trener piłkarzy z Wysp Brytyjskich przedstawił swoją opinię w tej sprawie.

Robert Lewandowski nie zagra w meczu z Anglią. Taka informacja wybrzmiała przed dwoma dniami w mediach. Potwierdzili ją przedstawiciele PZPN, którzy opublikowali w tej sprawie specjalny komunikat na stronie internetowej.

Początkowo podawano, iż naszego kapitana czeka przerwa w grze, która wyniesie od 5 do 10 dni, jednak po dodatkowych badaniach w Monachium okazało się, że absencja „Lewego” potrwa znacznie dłużej. Według najnowszych informacji Lewandowski nie wybiegnie na murawę przez cztery tygodnie.

To ogromne osłabienie dla reprezentacji Polski, ale i Bayernu Monachium, który bije się o najwyższe laury zarówno w Niemczech, jak i Europie. Głos ws. absencji Lewandowskiego zabrał także Gareth Southgate, selekcjoner reprezentacji Anglii, czyli naszego środowego rywala.

Southgate o reprezentacji Polski bez Lewandowskiego

Serwis internetowy BBC przytacza słowa szkoleniowca Anglików na temat siły reprezentacji Polski bez Roberta Lewandowskiego. Southgate przyznaje, że absencja napastnika Bayernu Monachium to wielki cios dla Paulo Sousy. Dodaje jednak, iż nawet bez „Lewego” nasza drużyna ma sporo jakości piłkarskiej.

Zdaniem Anglika dodatkowym atutem ma być fakt, iż pozostali zawodnicy pod nieobecność swojego kapitana będą podwójnie zmotywowani do walki. „Niektórzy gracze będą bardzo głodni, aby wykorzystać swoją szansę” – powiedział selekcjoner naszych rywali.

O ocenę Anglików pokusił się natomiast Paulo Sousa, który nie szczędził pochwał dla ekipy Southgate’a. „Premier League to najlepsza liga na świecie, a Gareth Southgate ma jedną z najlepszych drużyn narodowych na świecie” – powiedział nasz trener.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *