Minister Maląg powiedziała, co dalej z 500 plus. Na tą wypowiedź czekały miliony rodzin

500 plus do likwidacji? Takie hasła promowały w ostatnich miesiącach nawet media będące własnością dużych wydawców. Dziś minister Marlena Maląg zabrała głos w sprawie flagowego programu socjalnego rządu Zjednoczonej Prawicy. Są dobre wieści dla milionów Polaków, będących beneficjentami 500 plus.

Marlena Maląg – Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uspokoiła wiele rodzin zaniepokojonych o przyszłość programu Rodzina 500 plus.

Minister Maląg o programie 500 plus

Mnożyły się spekulacje, a Polacy stawali się coraz bardziej zaniepokojeni. W końcu minister z ramienia Prawa i Sprawiedliwości wypowiedziała dziś słowa, które nie pozostawiają złudzeń. Wiemy, jakie plany wobec programu Rodzina 500 plus ma obecny rząd. A przynajmniej wynikają one z poniższej wypowiedzi.

„Program Rodzina 500 plus to inwestycja w przyszłość młodego pokolenia, w edukację, rozwijanie zainteresowań. To inwestycja w nas wszystkich. Ten program przyczynił się do tego, aby polskim rodzinom żyło się lepiej” – powiedziała dziś minister rodziny. Wypowiedź utrzymana w takim tonie może zwiastować tylko kontynuację programu.

W doniesienia o możliwej likwidacji programu socjalnego trudno było wierzyć. Chociażby ze względu na fakt, że to Jarosław Kaczyński przed laty go wymyślił. Szef PiS słynie z niechętnego wycofywania się z własnych decyzji. A 500 plus to przecież program, który w praktyce pozwala Prawu i Sprawiedliwości rządzić od kilku lat.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły