Minister Maląg powiedziała, co dalej z 500 plus. Na tą wypowiedź czekały miliony rodzin

500 plus do likwidacji? Takie hasła promowały w ostatnich miesiącach nawet media będące własnością dużych wydawców. Dziś minister Marlena Maląg zabrała głos w sprawie flagowego programu socjalnego rządu Zjednoczonej Prawicy. Są dobre wieści dla milionów Polaków, będących beneficjentami 500 plus.

Marlena Maląg – Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uspokoiła wiele rodzin zaniepokojonych o przyszłość programu Rodzina 500 plus.

Minister Maląg o programie 500 plus

Mnożyły się spekulacje, a Polacy stawali się coraz bardziej zaniepokojeni. W końcu minister z ramienia Prawa i Sprawiedliwości wypowiedziała dziś słowa, które nie pozostawiają złudzeń. Wiemy, jakie plany wobec programu Rodzina 500 plus ma obecny rząd. A przynajmniej wynikają one z poniższej wypowiedzi.

„Program Rodzina 500 plus to inwestycja w przyszłość młodego pokolenia, w edukację, rozwijanie zainteresowań. To inwestycja w nas wszystkich. Ten program przyczynił się do tego, aby polskim rodzinom żyło się lepiej” – powiedziała dziś minister rodziny. Wypowiedź utrzymana w takim tonie może zwiastować tylko kontynuację programu.

W doniesienia o możliwej likwidacji programu socjalnego trudno było wierzyć. Chociażby ze względu na fakt, że to Jarosław Kaczyński przed laty go wymyślił. Szef PiS słynie z niechętnego wycofywania się z własnych decyzji. A 500 plus to przecież program, który w praktyce pozwala Prawu i Sprawiedliwości rządzić od kilku lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *