Minister Maląg powiedziała, co dalej z 500 plus. Na tą wypowiedź czekały miliony rodzin

500 plus do likwidacji? Takie hasła promowały w ostatnich miesiącach nawet media będące własnością dużych wydawców. Dziś minister Marlena Maląg zabrała głos w sprawie flagowego programu socjalnego rządu Zjednoczonej Prawicy. Są dobre wieści dla milionów Polaków, będących beneficjentami 500 plus.

Marlena Maląg – Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uspokoiła wiele rodzin zaniepokojonych o przyszłość programu Rodzina 500 plus.

Minister Maląg o programie 500 plus

Mnożyły się spekulacje, a Polacy stawali się coraz bardziej zaniepokojeni. W końcu minister z ramienia Prawa i Sprawiedliwości wypowiedziała dziś słowa, które nie pozostawiają złudzeń. Wiemy, jakie plany wobec programu Rodzina 500 plus ma obecny rząd. A przynajmniej wynikają one z poniższej wypowiedzi.

“Program Rodzina 500 plus to inwestycja w przyszłość młodego pokolenia, w edukację, rozwijanie zainteresowań. To inwestycja w nas wszystkich. Ten program przyczynił się do tego, aby polskim rodzinom żyło się lepiej” – powiedziała dziś minister rodziny. Wypowiedź utrzymana w takim tonie może zwiastować tylko kontynuację programu.

ZOBACZ TAKŻE
Bezzasadne zamknięcie salonów fryzjerskich? "Ta wypowiedź to hit"

W doniesienia o możliwej likwidacji programu socjalnego trudno było wierzyć. Chociażby ze względu na fakt, że to Jarosław Kaczyński przed laty go wymyślił. Szef PiS słynie z niechętnego wycofywania się z własnych decyzji. A 500 plus to przecież program, który w praktyce pozwala Prawu i Sprawiedliwości rządzić od kilku lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Zaskakująco bliski termin. Przedstawiciel rządu powiedział, kiedy całkowicie otworzą szkoły

Jeszcze w ubiegłym miesiącu wydawało się, że całkowite otwarcie szkół będzie następowało powoli i...

Nowe artykuły

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...

Śląsk: kontrowersyjny projekt. Powstanie osiedle „wolne od dzieci”

Pomysł, by powstało osiedle, przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, ma całkiem racjonalne uzasadnienie. Coraz więcej par w Polsce decyduje się na życie bez potomstwa. Jednak,...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała Polska, a przede wszystkim przedsiębiorcy, liczący na luzowanie obostrzeń. Niestety,...