Warszawa. Będzie nowa pętla autobusowa. Przeniosą się tam autobusy z pętli Młynów

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie szuka wykonawcy pętli autobusowej na ulicy J. Ostroroga przy Wawrzyszewskiej. Na nową pętlę przeniesione zostaną autobusy z dzisiejszej pętli Młynów.

Jak informuje ZTM, obecna pętla Młynów na ul. Płockiej, na której dziś czekają na odjazd autobusy 106 i 136 oraz zatrzymują się autobusy linii 103 w drodze na Dworzec Zachodni, jest za mała dla kilku przegubowców.

– Dlatego przygotowaliśmy budowę nowej, w rejonie skrzyżowania ulicy J. Ostroroga z Wawrzyszewską. Taka lokalizacja jest wskazana w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego – czytamy w komunikacie.

Planowane są na niej dwa perony – o długości 60 i 40 metrów. Wraz z peronami zostaną wybudowane chodniki, droga i parking rowerowy. Przebudowa obejmie również fragment ulicy J. Ostroroga. W rejonie skrzyżowania z ulicą Wawrzyszewską powstanie para przystanków (dla linii 103, 106 i 136).

Warszawa. Nowa pętla autobusowa do grudnia 2021 roku

Pojawi się dodatkowe przejście z azylem dla pieszych po północnej stronie skrzyżowania. Jednocześnie poprawimy dojazd do Cmentarza Powązkowskiego – przystanki, które dziś są przy budynku Żandarmerii Wojskowej, zostaną przesunięte pod samą bramę cmentarza. Powstanie tam również nowe przejście dla pieszych wyposażone w azyl.

Nowa infrastruktura komunikacyjna będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – na pętli zostaną zamontowane pasy prowadzące i pola uwagi. – Przygotujemy także miejsca do zamontowania ładowarek dla autobusów elektrycznych. Zaprojektowany został również budynek socjalny dla kierowców – podkreśla w komunikacie ZTM.

Podmioty zainteresowane udziałem w przetargu mogą składać dokumenty do 14 stycznia 2021 roku. Zwycięzca przetargu będzie miał czas na realizację inwestycji do grudnia 2021 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *