Mateusz Morawiecki zmienił zdanie w sprawie Sylwestra? „Mocno o to apelujemy”

– To apel do zdrowego rozsądku, przypomnijmy sobie, co działo się wiosną – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Premier na konferencji prasowej wypowiedział się na temat obostrzeń podczas nocy sylwestrowej.

– Jak policja będzie egzekwować obostrzenia związane z nocą sylwestrową? – Najlepiej przywołać sytuację z wiosny. Były wprowadzone wtedy podobne ograniczenia i nikt nie miał wątpliwości, że powinny być przestrzegane – podkreślił Mateusz Morawiecki.

W środę 30 grudnia odbyła się konferencja premiera RP. Mateusz Morawiecki nie wystąpił w pojedynkę – towarzyszył mu Sekretarz Stanu Paweł Szefernaker. W trakcie konferencji Morawiecki poruszył m.in. obostrzeń podczas nocy sylwestrowej.

– Kiedy widzę przypadki zupełnego lekceważenia stanu zdrowia publicznego to wiem, że może to rodzić ogromne ryzyka. Wszelkie imprezy, które niestety miały miejsce, to narażanie na utratę zdrowia i życia naszych współobywateli – powiedział – podkreślił Mateusz Morawiecki.

Na koniec konferencji padło pytanie o obostrzenia, jakie mają obowiązywać w sylwestra i podstawę prawną do ich egzekwowania. Paweł Szefernaker wyjaśnił, że istnieje taki przepis, jednak to policyjny patrol będzie weryfikować i następnie decydować, czy zachowanie zatrzymanej osoby jest zgodne z obowiązującym nakazem, czy nie.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły