Mateusz Morawiecki zmienił zdanie w sprawie Sylwestra? „Mocno o to apelujemy”

– To apel do zdrowego rozsądku, przypomnijmy sobie, co działo się wiosną – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Premier na konferencji prasowej wypowiedział się na temat obostrzeń podczas nocy sylwestrowej.

– Jak policja będzie egzekwować obostrzenia związane z nocą sylwestrową? – Najlepiej przywołać sytuację z wiosny. Były wprowadzone wtedy podobne ograniczenia i nikt nie miał wątpliwości, że powinny być przestrzegane – podkreślił Mateusz Morawiecki.

W środę 30 grudnia odbyła się konferencja premiera RP. Mateusz Morawiecki nie wystąpił w pojedynkę – towarzyszył mu Sekretarz Stanu Paweł Szefernaker. W trakcie konferencji Morawiecki poruszył m.in. obostrzeń podczas nocy sylwestrowej.

– Kiedy widzę przypadki zupełnego lekceważenia stanu zdrowia publicznego to wiem, że może to rodzić ogromne ryzyka. Wszelkie imprezy, które niestety miały miejsce, to narażanie na utratę zdrowia i życia naszych współobywateli – powiedział – podkreślił Mateusz Morawiecki.

Na koniec konferencji padło pytanie o obostrzenia, jakie mają obowiązywać w sylwestra i podstawę prawną do ich egzekwowania. Paweł Szefernaker wyjaśnił, że istnieje taki przepis, jednak to policyjny patrol będzie weryfikować i następnie decydować, czy zachowanie zatrzymanej osoby jest zgodne z obowiązującym nakazem, czy nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *