Warszawa. Oszuści mają nowe sposoby. Pierwsze przypadki już odnotwane

Warszawa. Oszuści nie śpią i wymyślają coraz to nowe sposoby wyłudzania od nas pieniędzy. Ostatnio „modna” stała się metoda na kuriera lub na sms od kuriera. Takie sms-y od fałszywych kurierów może dostać każdy. Policja informowała już, że odnotowała przypadki takich oszustw.

Kurierzy już przed pandemią mieli pełne ręce roboty, a nowa sytuacja sprawiła, że mają jej jeszcze więcej. Polacy bowiem coraz częściej wybierają zakupy on-line. Chodzi oczywiście o bezpieczeństwo, ale również i wygodę. Paczkę z naszymi zakupami z kolei musi dostarczyć kurier.

Z najnowszych danych wynika aż 70 proc. osób kupujących przez internet korzysta z usług firm kurierskich. Wykorzystują to oszuści, którzy coraz częściej podszywają się tych usługodawców.

Warszawa. Oszustwa na kuriera. Nowy, perfidny sposób wyłudzania pieniędzy

Zachęcają do instalowania aplikacji, która jest wirusem czytającym dane do naszego konta bankowego. Na pewno sporo z tego ruchu kurierskiego odbywa się w Warszawie.

Warszawa. Inną metodą oszustów jest również sms, w którym jest napisane, że nasza przesyłka została wstrzymana z powodu nadwagi. Żeby ją otrzymać musimy wpłacić 1,49 zł i tutaj podany jest link. Jeśli w niego klikniemy i podamy swoje dane, możemy stracić wszystkie oszczędności.

W ten sposób osoba klikająca w link jest przekierowywana do fałszywego panelu bankowości internetowej DotPay. A wybierając bank, przekierowywana na fałszywą stronę logowania. Musimy naprawdę uważać. Takie przypadki były już odnotwany w wielu miastach w Polsce, Warszawa także narażona jest mocno na działania na oszustów.

W Staszowie (woj. świętokrzyskie) mężczyzna kliknął w fałszywy link i stracił 26 tysięcy złotych. Policja ostrzega, by zachować szczególną ostrożnością i nie klikać w podejrzane linki i wiadomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *