Premierzy Polski i Węgier spotkali się w Warszawie. Twarde stanowisko wobec UE

Warszawa. Victor Orban przyjechał 30 listopada do Warszawy z rewizytą do premiera Mateusza Morawieckiego. W ubiegłym tygodniu podobną wizytę w Budapeszcie złożył polski premier. Tematem obu spotkań było porozumienie negocjacyjne przez rozmowami na temat budżetu Unii Europejskiej.

– Dzisiejsze robocze spotkanie ma na celu między innymi omówienie dalszych działań w kontekście negocjacji budżetowych w Unii Europejskiej oraz zbliżającego się szczytu Rady Europejskiej – rzecznik rządu Piotr Mueller.

Rzecznik rządu podkreślił, że premierzy Polski i Węgier mają wspólne stanowisko przeciwko wprowadzeniu mechanizmu praworządności, łączącego budżet unijny z kwestią przestrzegania unijnego prawa w państwach członkowskich. Wspomniał o wypowiedzi premiera Polski, który w dyskusji z kanclerz Angelą Merkel zapowiadał szkodliwe emocje i napięcia polityczne w Unii Europejskiej.

ZOBACZ TAKŻE
Rząd zapowiada podwyżki dla medyków. Kwota jest zaskakująca

Warszawa. Spotkanie Mateusza Morawieckiego i Victora Orbana 30 listopada

Warszawa dziś była gospodarzem spotkania premierów Polski i Węgier. Mateusz Morawiecki i Victor Orban wypracowywali wspólne stanowisko przed zbliżającymi się negocjacjami budżetowymi Unii Europejskiej. Tematem spotkania jest m.in. omówienie dalszych działań w kontekście negocjacji budżetowych w UE oraz zbliżającego się szczytu Rady Europejskiej.

ZOBACZ TAKŻE
Rząd zapowiada podwyżki dla medyków. Kwota jest zaskakująca

– Jesteśmy otwarci na nowe propozycje. Podkreślamy, że porozumienie dotyczące budżetu musi być zgodne z traktatami oraz ustaleniami z lipcowego posiedzenia – mówił rzecznik Mueller.

Państwa członkowskie UE nie osiągnęły jednomyślności w sprawie wieloletniego budżetu UE na lata 2021-2027 i decyzji w sprawie funduszu odbudowy. Polska i Węgry zgłosiły zastrzeżenia w związku z rozporządzeniem dotyczącym powiązania dostępu do środków unijnych z kwestią praworządności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie...

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Nowe artykuły

Rząd zapowiada podwyżki dla medyków. Kwota jest zaskakująca

Nie ulega wątpliwości, że medycy znajdują się w grupie największego ryzyka zakażenia wirusem Covid-19. W trudnym czasie pandemii, personel pracuje przez wiele godzin, niejednokrotnie...

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie są sympatykami obecnej władzy, przecierają oczy ze zdumienia. W końcu,...

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...