Radosław Sikorski nie wytrzymał. Ostry komentarz z ust byłego Ministra Spraw Zagranicznych

Radosław Sikorski, mówiąc sloganem, przyzwyczaił, że nie bierze jeńców. Tym razem z ust byłego Ministra Spraw Zagranicznych oberwało się formowanemu przez Mateusza Morawieckiego nowemu rządowi. Sikorski na celownik obrał szczególnie Przemysława Czarnka, który według nieoficjalnych informacji pokieruje resortem edukacji i nauki. To niebywałe, w jakich słowach skomentował jego nadchodzącą nominację.

Radosław Sikorski ostro o Przemysławie Czarnku

W ostatnim czasie naturalnym środowiskiem Radosława Sikorskiego wydaje się być Twitter. To właśnie w mediach społecznościowych były Minister Spraw Zagranicznych wytacza najcięższe działa. Tym razem na swój celownik obrał nowy skład rządu Prawa i Sprawiedliwości. Choć tak naprawę wciąż czekamy na oficjalne ogłoszenie personaliów przez Mateusza Morawieckiego, to spekulacje mediów wydaja się być coraz pewniejsze. Mówią one między innymi o tym, że Przemysław Czarnek obejmie resort edukacji i nauki.

Nominacja ta nie spodobała się wielu osobom, głównie przeciwnikom politycznym Prawa i Sprawiedliwości. To właśnie w ich stronę „oczko” postanowił puścić Radosław Sikorski. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polityków Platformy Obywatelskiej w mocnych słowach skomentował osobę Przemysława Czarnka. Do tego stopnia, że wszyscy zastanawiają się, czy przyszły szef resortu edukacji i nauki nie skieruje sprawy na drogę postępowania sądowego.

Osobom oburzającym się na zapowiadaną nominację Pana Posła Czarnka, profesora KUL, na ministra nauki i szkolnictwa w rządzie Prawa i Sprawiedliwości, sugeruję pod rozwagę, że ten homofob, nieuk i cham będzie personifikacją poziomu umysłowego obecnej władzy oraz jej zaplecza intelektualnego – szokuje Radosław Sikorski na Twitterze.

Pod jego postem wywiązała się regularna bitwa, zarówno zwolenników, jak i przeciwników Prawa i Sprawiedliwości. Wydaje się, że Radosław Sikorski oberwał bronią, po którą sam zdecydował się sięgnąć. Został celnie skontrowany przez jednego z internautów. „Facet z licencjatem pisze o dr habilitowanym nieuk” – czytamy we wspomnianym komentarzu.

Jak myślicie, czy taki język ze strony Radosława Sikorskiego jest do zaakceptowania? Naszym zdaniem, wydaje się, że to delikatna przesada. Zwłaszcza, że politycy jego ugrupowania wielokrotnie apelowali o zaprzestanie mowy nienawiści. Czyż właśnie nie są nią określenia „nieuk”, „cham”? Ocenę zostawiamy Państwu.

źródło: Twitter

  1. Łukasz Szumowski przyłapany poza domem. Co z jego kwarantanną?
  2. Minister Zdrowia ostrzega warszawiaków. Możliwe dodatkowe obostrzenia
  3. Salmonella w popularnym mięsie na kotlety. GIS informuje, że nie należy go spożywać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *