Zmiany w Polska Press. „Obajtkowa miotła ruszyła. Bez hamulców”

„Totalna Putinada”, „noc długich noży” – to tylko część komentarzy, które można przeczytać w social mediach pod informacją o zmianach kadrowych w Polska Press. 29 kwietnia ze swoimi stanowiskami pożegnało się kilku redaktorów naczelnych, a to jeszcze nie koniec. Sprawą zainteresowały się nawet zagraniczne media.

Warto mieć świadomość, że Polska Press to jedna z największych grup medialnych w Polsce. Treści, publikowane przez to wydawnictwo, czyta około 60% Internautów. Nic dziwnego – w końcu Polska Press posiada aż 23 olbrzymie serwisy internetowe: regionalne i tematyczne.

Kto następny?

Mimo, że jeszcze 15 kwietnia Daniel Obajtek zapewniał, że zwolnienia wśród pracowników nie są planowane, ze swoimi stanowiskami w ciągu jednego dnia pożegnało się kilku redaktorów naczelnych. Oficjalnie poinformowała o tym Dorota Kania, która od 1 kwietnia należy do Zarządu.

Dziś za porozumieniem stron swoją misję w Polska Press zakończyli naczelni na Śląsku ( M. Twaróg); w Krakowie ( J. Sułowski) i w Rzeszowie ( S. Sowa). Bardzo im dziękuję a ich następcom w nowej formule mediów GPP G. Gajdzie, W. Muszę o A. Rogowskiemu życzę dużo sił i powodzenia. – można przeczytać

Kontrowersyjny jest także fakt, że mimo decyzji sądu, zmiany „idą pełną parą”. Jak komentują to politycy?

Właściciel ma prawo korzystać ze swoich praw. Dobrze się stało, że Polska Press, prasa lokalna trafiła w ręce polskie. Lepiej niżby była dalej w rękach dawnego właściciela.

Najzimniejsza majówka od lat? Prognoza pogody nie jest zadowalająca
Ile zarabia twórca witryny „SokzBuraka”? Roczna suma może szokować
Czwarta fala Covid -19? Ekspert podał datę kolejnego lockownu

Jeden komentarz

  1. Obajtkowa miotła? Co to jest w ogole za stwierdzenie? xd masakra jakas… a to tylko Obajtek jako wlasciciel spolki wprowadza jakies zmiany? serio? Poza tym nie on osobiscie zajmuje sie zwolnieniami, wiec dalibyscie juz spokoj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *