Jakie sklepy otwarte w majówkę 2021? Godziny otwarcia: Żabka, ABC, Orlen

Które sklepy będą otwarte w majówkę 2021? Przedstawiamy najbardziej przydatne informacje na temat tego, gdzie będzie można zrobić zakupy m.in. w święto pracy oraz 3 maja. Godziny otwarcia Żabki, ABC, Lewiatana, stacji Orlen w Majówkę.

[irp posts=”5491″ name=”Niedziele handlowe w 2021 roku. Zostało ich naprawdę mało”]

Jakie sklepy otwarte w Majówkę 2021? Oto sklepy, w których będzie można zrobić zakupy w wolne dni

Wielu może być zaskoczonych już po fakcie. Dlatego warto przypomnieć, że przed nami jeden z najdłuższych okresów zakazu handlu w ostatnich latach. Dlaczego? Otóż 1 maja przypada Święto Pracy, natomiast 3 maja to Święto Konstytucji 3 Maja. Oba te dni są ustawowo wolne od pracy. Z kolei 2 maja wypada niedziela niehandlowa.

[irp posts=”5441″ name=”Franciszek Pieczka: Cierpię, chciałbym wrócić do Ranczo””]

Oczywiste jest zatem, że zrobienie zakupów w weekend majowy będzie trudne. Są jednak sklepy i punkty, które będą stanowić wyjątek. Które sklepy będą otwarte w Majówkę 2021?

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę wyłącza 32 przypadki, na przykład piekarnie, cukiernie, lodziarnie oraz oczywiście stacje paliw. Ponadto czynne mogą być sklepy z prasą czy kawiarnie. Podczas Majówki 2021 otwarte będą również sklepy, w których obsługiwać będą ich właściciele oraz tzw. placówki pocztowe: m.in. Żabka czy ABC.

[irp posts=”5437″ name=”Masowe skargi klientów mBanku. Pieniądze znikają z konta”]

Żabka, ABC i Lewiatan w Majówkę – godziny otwarcia

Jeśli mowa o małych, osiedlowych sklepach takich jak Żabka czy ABC, godziny otwarcia będą tak naprawdę zależały od ich właścicieli. W większości przypadków będą one jednak najpewniej takie, jak zawsze (6.00 – 23.00) lub nieznacznie krótsze.

Zwyczajowo bowiem Żabka jest otwarta danego dnia tak długo, jak pozwala na to prawo. Zdarza się jednak, że właściciele decydują inaczej. Dlatego też jest to kwestia indywidualna i nigdy nie możemy mieć stuprocentowej pewności co do godzin otwarcia Żabek.

W podobny sposób mogą działać sklepy sieci Lewiatan. One nie funkcjonują co prawda jako placówki pocztowe, ale często za ich ladą stają sami właściciele. To pozwala im posiadać prawo do handlu w dni zakazane. Niezmiennie zamknięte będą supermarkety i dyskonty.

[irp posts=”5466″ name=”Ksiądz do parafian: ja potrzebuję gotówki! Skandal przy okazji komunii świętej”]

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły