Jakie sklepy otwarte w majówkę 2021? Godziny otwarcia: Żabka, ABC, Orlen

Które sklepy będą otwarte w majówkę 2021? Przedstawiamy najbardziej przydatne informacje na temat tego, gdzie będzie można zrobić zakupy m.in. w święto pracy oraz 3 maja. Godziny otwarcia Żabki, ABC, Lewiatana, stacji Orlen w Majówkę.

ZOBACZ TAKŻE
Niedziele handlowe w 2021 roku. Zostało ich naprawdę mało

Jakie sklepy otwarte w Majówkę 2021? Oto sklepy, w których będzie można zrobić zakupy w wolne dni

Wielu może być zaskoczonych już po fakcie. Dlatego warto przypomnieć, że przed nami jeden z najdłuższych okresów zakazu handlu w ostatnich latach. Dlaczego? Otóż 1 maja przypada Święto Pracy, natomiast 3 maja to Święto Konstytucji 3 Maja. Oba te dni są ustawowo wolne od pracy. Z kolei 2 maja wypada niedziela niehandlowa.

ZOBACZ TAKŻE
Franciszek Pieczka: Cierpię, chciałbym wrócić do "Ranczo"

Oczywiste jest zatem, że zrobienie zakupów w weekend majowy będzie trudne. Są jednak sklepy i punkty, które będą stanowić wyjątek. Które sklepy będą otwarte w Majówkę 2021?

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę wyłącza 32 przypadki, na przykład piekarnie, cukiernie, lodziarnie oraz oczywiście stacje paliw. Ponadto czynne mogą być sklepy z prasą czy kawiarnie. Podczas Majówki 2021 otwarte będą również sklepy, w których obsługiwać będą ich właściciele oraz tzw. placówki pocztowe: m.in. Żabka czy ABC.

ZOBACZ TAKŻE
Masowe skargi klientów mBanku. Bank odpowiada na zarzuty o pobieranie prowizji

Żabka, ABC i Lewiatan w Majówkę – godziny otwarcia

Jeśli mowa o małych, osiedlowych sklepach takich jak Żabka czy ABC, godziny otwarcia będą tak naprawdę zależały od ich właścicieli. W większości przypadków będą one jednak najpewniej takie, jak zawsze (6.00 – 23.00) lub nieznacznie krótsze.

Zwyczajowo bowiem Żabka jest otwarta danego dnia tak długo, jak pozwala na to prawo. Zdarza się jednak, że właściciele decydują inaczej. Dlatego też jest to kwestia indywidualna i nigdy nie możemy mieć stuprocentowej pewności co do godzin otwarcia Żabek.

W podobny sposób mogą działać sklepy sieci Lewiatan. One nie funkcjonują co prawda jako placówki pocztowe, ale często za ich ladą stają sami właściciele. To pozwala im posiadać prawo do handlu w dni zakazane. Niezmiennie zamknięte będą supermarkety i dyskonty.

ZOBACZ TAKŻE
Ksiądz do parafian: ja potrzebuję gotówki! Skandal przy okazji komunii świętej

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły