Zbigniew Ziobro krytykowany w Europie. Poszło o Komunistyczną Partię Polski

Zbigniew Ziobro jest krytykowany w Europie za wniosek o delegalizację niewielkiej Komunistycznej Partii Polski. Polskiego ministra sprawiedliwości krytykują członkowie innych, komunistycznych partii.

– Wniosek Zbigniewa Ziobry o delegalizację niewielkiej Komunistycznej Partii Polski spowodował protesty bratnich ugrupowań w całej Europie – informuje „Rzeczpospolita”.

Gazeta zwraca uwagę, że na przestrzeni ostatnich lat członkowie KPP bez powodzenia startowali w wyborach, a partia działała bez większego zainteresowania mediów. W ocenie „Rz” zmienił to wniosek, który wywołał „gwałtowną reakcję światowego ruchu komunistycznego”.

Protesty w Europie po decyzji Zbigniewa Ziobry

Dziennik opisuje reakcję komunistycznych ugrupowań na wniosek o delegalizację Komunistycznej Partii Polski, który Ziobro skierował w grudniu do Trybunału Konstytucyjnego. „Jego zdaniem cele partii »są tożsame z celami innych partii komunistycznych sprawujących totalitarną władzę w państwach komunistycznych XX wieku«”.

Wśród przykładów takich reakcji dziennik wymienia pismo, które przed świętami do przedstawicielstwa KE i ambasady RP w Atenach wystosowała Komunistyczna Partia Grecji. „Niedopuszczalne są próby polskiego rządu zakazania Komunistycznej Partii Polski oraz metodyczne wypaczanie historii” – wynika, jak pisze „Rz”, z pisma.

Przewodniczący Komunistycznej Partii Polski Krzysztof Szwej twierdzi, że protestów będzie więcej.

– Ruch komunistyczny jest ruchem uczciwym, a wspieranie innych uczciwych ludzi jest naszym obowiązkiem. Kumulacji spodziewamy się w dniu, gdy ruszy rozprawa przed Trybunałem Konstytucyjnym – powiedział dla „Rzeczpospolitej”.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły