Zbigniew Ziobro krytykowany w Europie. Poszło o Komunistyczną Partię Polski

Zbigniew Ziobro jest krytykowany w Europie za wniosek o delegalizację niewielkiej Komunistycznej Partii Polski. Polskiego ministra sprawiedliwości krytykują członkowie innych, komunistycznych partii.

– Wniosek Zbigniewa Ziobry o delegalizację niewielkiej Komunistycznej Partii Polski spowodował protesty bratnich ugrupowań w całej Europie – informuje “Rzeczpospolita”.

Gazeta zwraca uwagę, że na przestrzeni ostatnich lat członkowie KPP bez powodzenia startowali w wyborach, a partia działała bez większego zainteresowania mediów. W ocenie „Rz” zmienił to wniosek, który wywołał „gwałtowną reakcję światowego ruchu komunistycznego”.

Protesty w Europie po decyzji Zbigniewa Ziobry

Dziennik opisuje reakcję komunistycznych ugrupowań na wniosek o delegalizację Komunistycznej Partii Polski, który Ziobro skierował w grudniu do Trybunału Konstytucyjnego. „Jego zdaniem cele partii »są tożsame z celami innych partii komunistycznych sprawujących totalitarną władzę w państwach komunistycznych XX wieku«”.

ZOBACZ TAKŻE
K. Boczek o skutkach demonstracji; „Wyła z bólu, gdy jej wykręcali ręce”

Wśród przykładów takich reakcji dziennik wymienia pismo, które przed świętami do przedstawicielstwa KE i ambasady RP w Atenach wystosowała Komunistyczna Partia Grecji. „Niedopuszczalne są próby polskiego rządu zakazania Komunistycznej Partii Polski oraz metodyczne wypaczanie historii” – wynika, jak pisze „Rz”, z pisma.

ZOBACZ TAKŻE
Zaskakująco bliski termin. Przedstawiciel rządu powiedział, kiedy całkowicie otworzą szkoły

Przewodniczący Komunistycznej Partii Polski Krzysztof Szwej twierdzi, że protestów będzie więcej.

– Ruch komunistyczny jest ruchem uczciwym, a wspieranie innych uczciwych ludzi jest naszym obowiązkiem. Kumulacji spodziewamy się w dniu, gdy ruszy rozprawa przed Trybunałem Konstytucyjnym – powiedział dla “Rzeczpospolitej”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie...

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Nowe artykuły

Rząd zapowiada podwyżki dla medyków. Kwota jest zaskakująca

Nie ulega wątpliwości, że medycy znajdują się w grupie największego ryzyka zakażenia wirusem Covid-19. W trudnym czasie pandemii, personel pracuje przez wiele godzin, niejednokrotnie...

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie są sympatykami obecnej władzy, przecierają oczy ze zdumienia. W końcu,...

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...