Mieszkańcy kolejnego osiedla na Białołęce szybciej dojadą do centrum Warszawy. Nowa trasa już w 2021 roku

Już niedługo mieszkańcy kolejnego osiedla na Białołęce szybciej dojadą do centrum Warszawy. Na budowie nowej trasy tramwajowej są już prawie wszystkie tory.

Wydłużona trasa tramwajowa pozwoli pasażerom w około 20 minut dojechać do stacji metra na Młocinach. Bezpośrednio do centrum – w około 40 minut. Już dziś jest to jedna z najbardziej popularnych tras tramwajowych w stolicy.

W ciągu roku z przystanku końcowego na Nowodworach tramwaje odjeżdżają aż 70 tysięcy razy! A przez most im. Marii Skłodowskiej-Curie w godzinach szczytu tramwaje przejeżdżają co dwie minuty.

– Za nami są już prace ziemne i roboty przygotowawcze, gotowe są fundamenty pod słupy do sieci trakcyjnej i pod te z systemem informacji dla pasażerów. Zbliża się moment, kiedy na przedłużoną trasę będą mogły wjechać pierwsze tramwaje – przekazuje Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie.

Na całej trasie jest już zamontowanych 3000 metrów szyn i 29 z 58 słupów. Gotowe są też rozjazdy. Na budowie pracuje teraz około 70 osób.

Warszawa. Pierwsze tramwaje tą trasą pojadą w połowie 2021 roku

– Aktualnie skupiamy się na układaniu ostatnich metrów torów, spawaniu szyn i zalewaniu ich betonem. Pracujemy też nad wylewaniem asfaltu na przejazdach i przy przystankach – podkreślają przedstawiciele ZTM.

Na koniec prac rozwieszona zostanie sieć trakcyjna i ułożona odporna na suszę rozchodniki między torami. Po tych na Grochowskiej, to będą kolejne zielone tory tramwajowe w Warszawie.

Wraz z trasą tramwajową powstaje nowy odcinek ul. Światowida. Gotowe jest skrzyżowanie z ul. Dzierzgońską, zatoki autobusowe, ułożona jest już warstwa wiążąca na obydwu jezdniach. Trwają roboty brukarskie, układanie podbudowy pod drogi rowerowe oraz budowa muru oporowego przy ul. Leśnej Polanki.

Inwestycja Zarządu Transportu Miejskiego i Tramwajów Warszawskich w sumie będzie kosztować ponad 67 mln zł. Umowę na jej wykonanie podpisaliśmy w październiku 2019 roku. Inwestycja jest współfinansowana ze środków UE.

ZTM planuje, że pierwsze tramwaje będą mogły wjechać na trasę w połowie przyszłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *