Zakup sukni ślubnej w Warszawie. Stylistka ślubna odpowiada na najczęściej zadawane pytania przez klientki

Wybranie sukni ślubnej to jedna z najważniejszych decyzji, jakie musi podjąć przyszła panna młoda. Warszawa, jako stolica Polski, oferuje szeroki wybór miejsc, w których można znaleźć gotową suknię ślubną lub zlecić uszycie kreacji na miarę. Jak zamówić suknię ślubną w Warszawie? Kiedy rozpocząć poszukiwania? Ile aktualnie kosztują suknie ślubne w stolicy? Na te i inne pytania odpowiada stylistka z warszawskiej pracowni sukien ślubnych DAMA Couture.

Od czego zacząć poszukiwania sukni ślubnej w tak dużym mieście, jak Warszawa?

Przede wszystkim od sprecyzowania swoich oczekiwań względem idealnej kreacji. Inspiracji można poszukać w internecie, np. na stronach i profilach w mediach społecznościowych marek specjalizujących się w modzie ślubnej. Cennych informacji o najnowszych trendach dostarczają także fotorelacje z targów mody ślubnej, gdzie swoje najnowsze kolekcje prezentują najbardziej cenieni projektanci w branży. Dobrze, żeby w dniu pierwszych przymiarek przyszła panna młoda miała już w głowie jakiś obraz fasonu, koloru czy długości kreacji ślubnej. Kolejny krok to określenie budżetu. Uszycie sukni ślubnej na miarę w Warszawie może kosztować zarówno 4-5 tysięcy złotych, jak i kilkanaście tysięcy. Cenę zwiększają ewentualne modyfikacje projektu. Wiedząc, ile chcemy i możemy wydać, oszczędzamy czas i ułatwiamy sobie wybór.

Mam już obraz idealnej sukni ślubnej i wiem, ile maksymalnie mogę na nią wydać. Co dalej?

Czas zbadać dostępne w naszym mieście opcje. Wymarzonej kreacji można szukać zarówno w dużych salonach ślubnych, działających przy głównych ulicach Warszawy, jak również w butikowych pracowniach krawieckich, specjalizujących się w modzie ślubnej. W stolicy bez wątpienia działa sporo wartych uwagi miejsc. Aby dokonać analizy rynku, nie trzeba wychodzić z domu. Polecam wpisać w wyszukiwarkę „suknie ślubne Warszawa”. Wyświetlą się wizytówki wielu firm: tradycyjnych salonów, pracowni krawieckich, komisów z używanymi sukienkami i wypożyczalni. Można poczytać opinie, sprawdzić lokalizację oraz wejść na stronę www, by obejrzeć portfolio, zbadać doświadczenie i ewentualnie umówić się na przymiarki. Jeśli przyszła panna młoda życzy sobie uszycia sukni ślubnej na miarę, powinna rozglądać się za atelier ślubnym lub pracownią krawiecką. Gdy jakieś miejsce wpadnie jej w oko, zapisuje jego dane. Na koniec robi selekcję. Pozycji na liście nie powinno być więcej niż 3-4.

Muszę się umawiać na wizytę? Nie mogę po prostu przyjść „z ulicy”?

Znane salony sukien ślubnych są mocno oblegane, a mniejsze pracownie rzadko prowadzą sklepy stacjonarne lub mogą nie posiadać pełnej kolekcji na przymiarki. Oczywiście do salonu można zajrzeć „z ulicy”, ale głównie po to, żeby pooglądać dostępne suknie i porozmawiać z obsługą. Przymiarki wymagają umówienia indywidualnego spotkania. Wystarczy zadzwonić, napisać maila lub wypełnić formularz na stronie www. Jeśli mamy upatrzone konkretne modele z portfolio, należy poinformować o tym pracownika salonu.

Czy do przymiarek trzeba się szczególnie przygotować?

Przyszła panna młoda powinna być wypoczęta i w dobrym humorze, bez natłoku zadań do wykonania po przymiarkach. Warto wcześniej wziąć kąpiel, umyć włosy i założyć cielistą bieliznę. Biustonosz powinien posiadać odpinane ramiączka. Jeśli mamy już kupione obuwie ślubne, to zabieramy je na przymiarkę. Jeżeli nie, to bierzemy ze sobą buty z obcasem o planowanej wysokości. Dzieci i zwierzaki zostawiamy pod dobrą opieką. To moment tylko dla nas. Przyszłej pannie młodej towarzyszyć może zaufana osoba, np. przyjaciółka.

Ile trwa szycie sukni ślubnych w Warszawie?

To zależy od atelier lub salonu, w którym zamawiana jest suknia ślubna oraz od sezonowego obłożenia pracą. Niektóre firmy szyją same, a inne zlecają produkcję np. zagranicznym pracowniom, co zazwyczaj mocno wydłuża termin realizacji. W pracowni DAMA Couture rekomendujemy złożenie zamówienia nie późnej niż na 6-9 miesięcy przed planowaną datą uroczystości. Mając zapas czasowy, obie strony unikają pośpiechu i ryzyka, że trzeba będzie zrezygnować z okresowo niedostępnych zdobień czy materiałów. Podczas przygotowań do ślubu narzeczeni mają wystarczająco dużo powodów do stresu. Nie powinni martwić się jeszcze o suknię ślubną. Jednak rozumiemy, że zdarzają się sytuacje awaryjne. Wówczas warto zadzwonić. Pomożemy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *