Minister Zdrowia ostrzega warszawiaków. Możliwe dodatkowe obostrzenia

KORONAWIRUS W WARSZAWIE. Wtorkowy raport Ministerstwa Zdrowia wskazał na 1326 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. 151 z nich dotyczy województwa mazowieckiego, gdzie po raz kolejny, największe ognisko zachorowań ma miejsce w Warszawie (118 nowych przypadków). W związku z tym, Adam Niedzielski, obecny Minister Zdrowia zapowiedział na antenie Radia Warszawa możliwe nowe obostrzenia dla warszawiaków.

Minister Zdrowia apeluje do warszawiaków

Adam Niedzielski zaapelował na antenie Radia Warszawa o zdrowy rozsądek do warszawiaków. Prosił o noszenie maseczek i przestrzeganie zaleceń Ministerstwa Zdrowia. Przyznał przy tym, że jest zdecydowanym zwolennikiem maseczek

“Jestem zdecydowanie zwolennikiem maseczki, ponieważ ona powoduje, że wyrzut aerozolu z ust jest hamowany. W przyłbicy wydech jest przekierowywany, a nie blokowany” – komentuje sprawę Minister Zdrowia.

Jednocześnie Adam Niedzielski otwarcie przyznał, że Warszawie coraz mocniej grozi wejście do żółtej strefy, a to wiązałoby się z dodatkowymi obostrzeniami dla warszawiaków. Według najnowszych doniesień z Ministerstwa Zdrowia już wkrótce zostanie nałożony obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej także w strefie żółtej. Do tej pory obowiązywał on tylko w strefie czerwonej.

“Wprowadzimy obowiązek zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu zarówno w strefie czerwonej, jak i żółtej” – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Jakie jeszcze obostrzenia mogą spotkać Warszawę, kiedy już znajdzie się w strefie żółtej?

“Będziemy zaostrzali politykę regionalnych obostrzeń. Ograniczymy liczbę osób w zgromadzeniach np. weselach. W strefie zielonej do 100 osób, w żółtej do 75 osób, w czerwonej do 50 osób” – przyznaje otwarcie Adam Niedzielski.

ZOBACZ TAKŻE
Bezzasadne zamknięcie salonów fryzjerskich? "Ta wypowiedź to hit"

Kiedy Warszawa może znaleźć się w żółtej strefie? Adam Niedzielski nie ma wątpliwości. Jeżeli taki wskaźnik zachorowań utrzyma się lub jeszcze wzrośnie do najbliższego czwartku, wówczas na stolicę i jej mieszkańców na pewno zostaną nałożone dodatkowe obostrzenia, mające jeszcze bardziej zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

ZOBACZ TAKŻE
J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Póki co, nie ma ryzyka, że warszawiakom przyjdzie żyć w strefie czerwonej. Ta wiązałaby się z jeszcze większymi obostrzeniami. Ministerstwo Zdrowia dla czerwonej strefy szykuje ograniczenie funkcjonowania restauracji i wszelkich lokali do godziny 22:00.

Kryteria mamy dla wszystkich identyczne. Żeby znaleźć się w strefie czerwonej, trzeba mieć ponad 150 zachorowań na 100 tysięcy mieszkańców. Zachorowania musiałyby wzrosnąć o co najmniej 2 tysiące przypadków na dobę w ciągu 2 tygodni – mówi Minister Zdrowia.

źródło: Twitter, Radio Warszawa, Ministerstwo Zdrowia

  1. Salmonella w popularnym mięsie na kotlety. GIS informuje, że nie należy go spożywać
  2. Rafał Trzaskowski o koronawirusie w Warszawie. Wskazał winnego?
  3. Mateusz Borek zagotował się czytając artykuł na swój temat. “Komuś sufit spadł na głowę”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie...

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Nowe artykuły

Rząd zapowiada podwyżki dla medyków. Kwota jest zaskakująca

Nie ulega wątpliwości, że medycy znajdują się w grupie największego ryzyka zakażenia wirusem Covid-19. W trudnym czasie pandemii, personel pracuje przez wiele godzin, niejednokrotnie...

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie są sympatykami obecnej władzy, przecierają oczy ze zdumienia. W końcu,...

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...