Łukasz Szumowski przyłapany poza domem. Co z jego kwarantanną?

Czy były minister zdrowia, Łukasz Szumowski nie przestrzega zasad kwarantanny? Takie opinie pojawiły się w Internecie po tym, jak Super Express opublikował zrobione z ukrycia zdjęcia. Widoczny jest na nich Szumowski, który wraca z zakupów, a w ręce trzyma między innymi karmę dla psa. W tle jego luksusowy Mercedes.

Łukasz Szumowski jest już zdrowy

Okazuje się, że krążące po Internecie opinie są fake newsem, wytworzonym przez internatów przez przekręcenie materiału, który pojawił się na stronie internetowej Super Expressu. W tekście jest wyraźnie napisane, że Łukasz Szumowski wybrał się na zakupy, bowiem nie podlega już obowiązkowi kwarantanny. Tym samym były minister zdrowia dołączył do grona ozdrowieńców.

Miałem COVID, ale jestem już zdrowy – przyznał Łukasz Szumowski w rozmowie z „Superakiem”.

Nie wiadomo jednak, czy ktoś w mediach społecznościowych chciał zaszkodzić Szumowskiemu, czy fake news powstał przez nieuważne przeczytanie materiału Super Expressu. Rzeczywiście, spoglądając tylko i wyłącznie na galerię zdjęć można pomyśleć, że Łukasz Szumowski łamie zasady kwarantanny. Zwłaszcza, że dopiero co w poniedziałek opinia publiczna dowiedziała się o zakażeniu koronawirusem u Szumowskiego.

Jak dowiedział się Super Express, Szumowski jest nie tylko zdrowy, ale przechodził koronawirusa praktycznie bezobjawowo. Były minister zdrowia nie jest pewien, gdzie i kiedy się zakaził. Wykluczono jednak, aby do zakażenia doszło poza granicami kraju, w trakcie urlopu w Hiszpanii. Po powrocie z wakacji Łukasz Szumowski był dwukrotnie badany pod kątem COVID-19.

  1. Minister Zdrowia ostrzega warszawiaków. Możliwe dodatkowe obostrzenia
  2. Salmonella w popularnym mięsie na kotlety. GIS informuje, że nie należy go spożywać
  3. Rafał Trzaskowski o koronawirusie w Warszawie. Wskazał winnego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *