Najzimniejsza majówka od lat? Prognoza pogody nie jest zadowalająca

Weekend majowy to czas rodzinnych spotkań, kilkudniowych wyjazdów lub relaksu na łonie natury. W tym roku jednak, pogoda może zepsuć nawet najbardziej ambitne plany. Prognozy synoptyków na ten czas są zatrważające. Czego możemy się spodziewać?

Jak informuje synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, załamanie pogody ma nastąpić już dziś w godzinach popołudniowych. Co prawda, opady deszczu pojawią się tylko w niektórych regionach, ale w całym kraju odczuwalny będzie znaczny spadek temperatury. Sytuacja w kolejnych dniach będzie się pogarszać.

Majówka 2021 – deszcz i burze

Pierwszy dzień weekendu majowego nie będzie ciepły, ale będzie jeszcze można wykorzystać ten czas. Synoptycy zapowiadają umiarkowane zachmurzenie i przelotne opady deszczu. Radykalna zmiana nastąpi 2 maja, w Niedzielę. Rano mogą obudzić nas grzmoty i szum intensywnych opadów deszczu.

Wzrośnie prędkość i porywistość wiatru, szczególnie w burzach, gdzie porywy mogą osiągać 60 km/h. Wiatr zacznie zmieniać kierunek z południowego na północny – można przeczytać w oficjalnym komunikacie IMGW

Nie lepiej zapowiada się w poniedziałek, który – najprościej wyjaśniając – będzie przedłużeniem poprzedniego dnia. W całej Polsce wystąpią opady deszczu, zrobi się też jeszcze chłodniej. Jak informują synoptycy: „nad ranem temperatura powietrza wyniesie od 3°C do 5°C”Ile zarabia twórca witryny „SokzBuraka”? Roczna suma może szokować
Czwarta fala Covid -19? Ekspert podał datę kolejnego lockownu
Trzaskowski opublikował list otwarty. „Społeczeństwo nie zna treści Planu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *