Otwarte dyskoteki w Warszawie? Policja wpada w najmniej oczekiwanym momencie

Czy są otwarte dyskoteki w Warszawie w czasie pandemii? Jak się okazuje – tak. Przynajmniej niektóre – wbrew obostrzeniom. Policja publikuje dane i zdradza, w jaki sposób namierza działające nielegalnie kluby. Informacje funkcjonariusze biorą m.in. z… Facebooka.

ZOBACZ TAKŻE
Arcybiskup Głódź straci honorowe obywatelstwo Warszawy? Jest wniosek

Jak wiadomo, większość lokali gastronomicznych czy klubów muzycznych prowadzi swoje profile w social mediach. Dzięki temu mogą masowo informować swoją społeczność o eventach, a także tworzyć wydarzenia. To, w dobie obostrzeń, wykorzystuje policja.

Otwarte dyskoteki w Warszawie – niektórzy właściciele łamią obostrzenia

Niektórzy właściciele restauracji czy dyskotek nie mają zamiaru przestrzegać obostrzeń. Warszawska policja stara się jednak ambitnie podchodzić do swoich zadań. Jak czytamy w serwisie TVP Warszawa, kontrola przestrzegania obostrzeń prowadzona od piątku do niedzieli oprócz 13 dyskotek objęła także m.in. 243 restauracje, 167 siłowni oraz 51 hoteli.

Liczby te wzrosły w porównaniu z tygodniem poprzednim, kiedy w trakcie trzech dni weekendu policja skontrolowała 179 restauracji, 97 siłowni, 44 hotele oraz dziewięć dyskotek.

Wśród 13 skontrolowanych w ten weekend dyskotek tylko w jednym przypadku stwierdzono naruszenie przepisów. Te złamała też jedna ze stołecznych restauracji, w której kontrolę przeprowadzono w niedzielę. “Wylegitymowaliśmy tam 16 osób, nałożono 11 mandatów karnych i sporządzono pięć wniosków o ukaranie” – podał policjant. Jak zatem widać, choć pokusa wybrania się na nielegalnie otwarte dyskoteki jest duża, raczej nie warto. Prędzej czy później w takim lokalu pojawi się bowiem policja, co przysporzy każdemu z uczestników mniejszych lub większych kłopotów.

źródło: Warsaw Times, warszawa.tvp.pl

POLECAMY RÓWNIEŻ: Ile kosztuje mieszkanie w Warszawie? Średnia cena zwala z nóg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Zaskakująco bliski termin. Przedstawiciel rządu powiedział, kiedy całkowicie otworzą szkoły

Jeszcze w ubiegłym miesiącu wydawało się, że całkowite otwarcie szkół będzie następowało powoli i...

Nowe artykuły

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...

Śląsk: kontrowersyjny projekt. Powstanie osiedle „wolne od dzieci”

Pomysł, by powstało osiedle, przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, ma całkiem racjonalne uzasadnienie. Coraz więcej par w Polsce decyduje się na życie bez potomstwa. Jednak,...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała Polska, a przede wszystkim przedsiębiorcy, liczący na luzowanie obostrzeń. Niestety,...