Ile kosztuje mieszkanie w Warszawie? Średnia cena zwala z nóg

Chcesz zamieszkać w stolicy i zastanawiasz się, ile kosztuje mieszkanie w Warszawie? Niestety, nie można mówić w tym kontekście o małych kwotach. Właściciele lokali żądają naprawdę dużych kwot. 

  • Ceny mieszkań w stolicy odstraszają wielu zainteresowanych
  • Często wysoka cena nie idzie w parze z jakością
  • Najbardziej prestiżowe dzielnice Warszawy to: Śródmieście, Żoliborz i wciąż rosnący Wilanów
  • Średnia cena za metr kwadratowy wzrosła przez ostatni rok o 5 proc.

Średnia cena – ile kosztuje mieszkanie w Warszawie?

Generalnie ceny nieruchomości w Polsce pozostawiają wiele do życzenia. Zwłaszcza deweloperzy windują je do horrendalnych poziomów. Niestety, w przypadku „masówki” cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Również prywatni właściciele często remontują dotknięte zębem czasu mieszkania najtańszym kosztem i sprzedają niedoświadczonym nabywcom jako „luksusowe apartamenty”.

Ale ile tak naprawdę kosztuje mieszkanie w Warszawie? Już średnia cena mieszkania w stolicy nie zachęca do rozglądania się za nim. Średnio za mieszkanie w Warszawie zapłacimy bowiem około 610 tysięcy złotych.

Na przestrzeni ostatniego roku wartość ta wzrosła o 5 procent! Wiemy już, ile kosztuje mieszkanie w Warszawie. Warto zatem przedstawić również średnią cenę za metr kwadratowy lokalu w stolicy Polski. Ta wynosi już prawie 11,5 tys. złotych.

Najdroższe dzielnice w Warszawie

W większości miast świata, im bliżej centrum – tym drożej. Nie inaczej jest w Warszawie. Zwłaszcza ścisłe centrum jest raczej poza zasięgiem przeciętnego zjadacza chleba. O ile – rzecz jasna – nie odziedziczył takiej nieruchomości.

Dziś nadal za najdroższe dzielnice w Warszawie uważa się wspomniane Śródmieście, Wolę oraz Żoliborz. Na szczyt wzbija się jednak również uznawane za prestiżowe miasteczko Wilanów. Ile kosztuje mieszkanie w Warszawie w ostatniej z dzielnic? Otóż ceny mieszkań na Wilanowie zaczynają się od mniej-więcej pół miliona złotych (bardzo rzadko) do nawet kilku milionów. Generalnie za lokal powyżej 50m2 na Wilanowie trzeba będzie zapłacić nie mniej, niż 650 tys. zł.

Polecamy artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *