Edyta Lewandowska rozpoczęła „Wiadomości” żenującymi słowami. Usłyszały to miliony Polaków

To były pierwsze sekundy „Wiadomości” TVP 29 marca 2021 r. Niestety, nawet po tak krótkim czasie zdążyliśmy poczuć na plecach ciarki żenady. Dziś program poprowadziła Edyta Lewandowska. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych prezenterek Telewizji Publicznej, zaraz po Danucie Holeckiej

[irp posts=”4706″ name=”Nie ma dobrych wieści w sprawie Piotra Semki. Stan zdrowia nadal fatalny, dziś kolejna msza”]

[irp posts=”4751″ name=”Mariusz Pudzianowski ujawnił swoje zarobki. Powiedział, ile dostał za walkę”]

Wiadomości w wydaniu TVP już od kilku lat generują mnóstwo memów. Nie tylko dlatego, przedstawiają rząd Zjednoczonej Prawicy w samych superlatywach. Albowiem sam sposób, w jaki publiczny nadawca próbuje forsować tezy partii rządzącej, jest komiczny.

Edyta Lewandowska o Niemcach w Wiadomościach TVP

Wystarczyło zaledwie kilka sekund dzisiejszych (29 marca 2021) „Wiadomości” TVP, byśmy zdążyli przypomnieć sobie, jacy ludzie stoją za ich przygotowaniem. Jak brzmiały jedne z pierwszych słów, jakie miliony widzów usłyszały w poniedziałek o 19:30?

[irp posts=”4726″ name=”Konrad Piasecki o podsłuchiwaniu Giertycha przez rząd. Dziennikarz jest oburzony”]

– Polska cudem gospodarczym, tak postrzegają nas Niemcy – powiedziała z nieskrywaną dumą Edyta Lewandowska. Zdanie to zachowane jest w typowym dla TVP klimacie. Wielokrotnie Niemcy zazdrościli nam już czołowych polityków czy Marszu Niepodległości. Teraz przyszedł czas na podziw związany z naszym rozwojem w dobie pandemii. Co zapowiadany tak dumnie materiał zawierał w rzeczywistości?

Otóż „Wiadomości” TVP odniosły się do publikacji „Der Spiegela”. Niemieccy dziennikarze zaliczyli Polskę do szerokiego grona krajów łapiących się w pojęciu „cudu gospodarczego”, oczywiście w kontekście obecnej sytuacji i bardzo niepokojących prognoz sprzed wielu miesięcy. Te słowa Niemcy pisali w kontekście całej Grupy Wyszehradzkiej. Jak zaznaczyli, współpraca Berlina z tym regionem zyskuje na znaczeniu.

[irp posts=”4669″ name=”Wiemy, gdzie pracuje żona Ryszarda Kotysa. Kamila Sammler zarabia grosze”]

Przekłamany przekaz TVP

Oczywiście to nie Edyta Lewandowska odpowiada za treść Wiadomości. Oczywiście zdajemy sobie również sprawę, że pracownicy TVP – mówiąc oględnie – mocno biorą pod uwagę sugestie ludzi „z góry”, czyli związanych z obozem rządzącym.

Natomiast trudno pogodzić się z tym, że dziennikarze TVP umyślnie – często bez konkretniejszego celu i wymiernych korzyści – przedstawiają nam mocno zakrzywiony obraz rzeczywistości. A może właściwiej byłoby napisać: zniekształcony. Być może przekazem takim jak opisany wyżej próbuje się wzbudzić w nas narodową dumę. Zdaje się jednak, że efekt będzie odwrotny od zamierzonego.

[irp posts=”4697″ name=”Roksana Węgiel odpowiada Egurroli. 16-latka zawstydziła starszego choreografa”]

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły