Edyta Lewandowska rozpoczęła “Wiadomości” żenującymi słowami. Usłyszały to miliony Polaków

To były pierwsze sekundy “Wiadomości” TVP 29 marca 2021 r. Niestety, nawet po tak krótkim czasie zdążyliśmy poczuć na plecach ciarki żenady. Dziś program poprowadziła Edyta Lewandowska. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych prezenterek Telewizji Publicznej, zaraz po Danucie Holeckiej

ZOBACZ TAKŻE
Nie ma dobrych wieści w sprawie Piotra Semki. Stan zdrowia nadal fatalny, dziś kolejna msza

ZOBACZ TAKŻE
Mariusz Pudzianowski ujawnił swoje zarobki. Powiedział, ile dostał za walkę

Wiadomości w wydaniu TVP już od kilku lat generują mnóstwo memów. Nie tylko dlatego, przedstawiają rząd Zjednoczonej Prawicy w samych superlatywach. Albowiem sam sposób, w jaki publiczny nadawca próbuje forsować tezy partii rządzącej, jest komiczny.

Edyta Lewandowska o Niemcach w Wiadomościach TVP

Wystarczyło zaledwie kilka sekund dzisiejszych (29 marca 2021) “Wiadomości” TVP, byśmy zdążyli przypomnieć sobie, jacy ludzie stoją za ich przygotowaniem. Jak brzmiały jedne z pierwszych słów, jakie miliony widzów usłyszały w poniedziałek o 19:30?

ZOBACZ TAKŻE
Konrad Piasecki o podsłuchiwaniu Giertycha przez rząd. Dziennikarz jest oburzony

– Polska cudem gospodarczym, tak postrzegają nas Niemcy – powiedziała z nieskrywaną dumą Edyta Lewandowska. Zdanie to zachowane jest w typowym dla TVP klimacie. Wielokrotnie Niemcy zazdrościli nam już czołowych polityków czy Marszu Niepodległości. Teraz przyszedł czas na podziw związany z naszym rozwojem w dobie pandemii. Co zapowiadany tak dumnie materiał zawierał w rzeczywistości?

Otóż “Wiadomości” TVP odniosły się do publikacji “Der Spiegela”. Niemieccy dziennikarze zaliczyli Polskę do szerokiego grona krajów łapiących się w pojęciu “cudu gospodarczego”, oczywiście w kontekście obecnej sytuacji i bardzo niepokojących prognoz sprzed wielu miesięcy. Te słowa Niemcy pisali w kontekście całej Grupy Wyszehradzkiej. Jak zaznaczyli, współpraca Berlina z tym regionem zyskuje na znaczeniu.

ZOBACZ TAKŻE
Wiemy, gdzie pracuje żona Ryszarda Kotysa. Kamila Sammler zarabia grosze

Przekłamany przekaz TVP

Oczywiście to nie Edyta Lewandowska odpowiada za treść Wiadomości. Oczywiście zdajemy sobie również sprawę, że pracownicy TVP – mówiąc oględnie – mocno biorą pod uwagę sugestie ludzi “z góry”, czyli związanych z obozem rządzącym.

Natomiast trudno pogodzić się z tym, że dziennikarze TVP umyślnie – często bez konkretniejszego celu i wymiernych korzyści – przedstawiają nam mocno zakrzywiony obraz rzeczywistości. A może właściwiej byłoby napisać: zniekształcony. Być może przekazem takim jak opisany wyżej próbuje się wzbudzić w nas narodową dumę. Zdaje się jednak, że efekt będzie odwrotny od zamierzonego.

ZOBACZ TAKŻE
Roksana Węgiel odpowiada Egurroli. 16-latka zawstydziła starszego choreografa

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie...

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Nowe artykuły

Rząd zapowiada podwyżki dla medyków. Kwota jest zaskakująca

Nie ulega wątpliwości, że medycy znajdują się w grupie największego ryzyka zakażenia wirusem Covid-19. W trudnym czasie pandemii, personel pracuje przez wiele godzin, niejednokrotnie...

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie są sympatykami obecnej władzy, przecierają oczy ze zdumienia. W końcu,...

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...