Arcybiskup Głódź straci honorowe obywatelstwo Warszawy? Jest wniosek

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź ma poważne problemy. Ponadto wiele wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec nieprzyjemności, jakie czekają znanego duchownego. Został już ukarany przez Watykan, teraz najprawdopodobniej straci honorowe obywatelstwo Miasta Stołecznego Warszawa. Wniosek o jego odebranie złożył dziś poseł PO – Marcin Kierwiński. 

Majątek abp Sławoja Leszka Głódzia opiewa na miliony. O niewiarygodnie wręcz obszernych bogactwach rozpisywał się ostatnio tabloid „Fakt”. Dziś, między innymi w serwisie Money.pl, czytamy o konsekwencjach, jakie wyciągnął już Watykan. Mają one związek z zaniedbaniami ws. pedofilii w Kościele, które udowodniono Głódziowi.

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź nie będzie już honorowym obywatelem Warszawy? 

– Arcybiskup Głódź i były ordynariusz kaliski Edward Janiak mają zakaz uczestniczenia publicznych celebracjach religijnych lub spotkaniach świeckich na terenie swoich diecezji. Muszą też zamieszkać poza nimi. Obaj kapłani są też zobowiązani zapłaty odpowiedniej sumy na rzecz Fundacji św. Józefa, z przeznaczeniem na działalność prewencyjną i pomoc ofiarom nadużyć – czytamy w komunikacie prasowym.

Z kolei poseł Platformy Obywatelskiej – Marcin Kierwiński – złożył wniosek o pozbawienie duchownego honorowego obywatelstwa Warszawy.

„Honorowy Obywatel Warszawy to tytuł przyznawany szanowanym osobom o wyjątkowych zasługach. Abp Głódź nie powinien dłużej występować w tym gronie. Dlatego zwróciłem się do radnych Rady Warszawy z Platformy Obywatelskiej o odebranie tytułu Honorowego Obywatela Warszawy abp Głódziowi” – przekazał Kierwiński.

Polecane artykuły: 

  1. Edyta Lewandowska rozpoczęła “Wiadomości” żenującymi słowami. Usłyszały to miliony Polaków
  2. Wiemy, gdzie pracuje żona Ryszarda Kotysa. Kamila Sammler zarabia grosze
  3. Nie ma dobrych wieści w sprawie Piotra Semki. Stan zdrowia nadal fatalny, dziś kolejna msza
  4. Ile kosztuje mieszkanie w Warszawie? Średnia cena zwala z nóg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *