Tak wygląda sesja w dobie zdalnej nauki? Szokująca relacja dziennikarza

Studenci prowadzą naukę w formie zdalnej. Ma to oczywiście związek z pandemią koronawirusa. Jak w dobie epidemii wygląda sesja? Jedną z szokujących relacji przedstawił na Twitterze dziennikarz Marcin Makowski.

Studenci rozpoczęli sesję akademicką. Ta, ze względu na pandemię, odbywa się jednak w formie zdalnej. Jak żacy radzą sobie z nowym wyzwaniem?

Jedną z relacji na ten temat przedstawił dziennikarz serwisu Wirtualna Polska, Marcin Makowski. Zamieścił na Twitterze wpis, w którym opowiedział, jak – według informacji przedstawionych mu przez studenta – wyglądają egzaminy w dobie pandemii i nauki zdalnej.

„Właśnie trwa sesja. Słyszę od jednego ze studentów, że to jest łatwiejsze od liceum” – rozpoczyna swój wpis Marcin Makowski.

Jak wygląda sesja w dobie pandemii? Szokująca relacja dziennikarza

W dalszej części swojego wpis Makowski, na podstawie relacji studenta, opisuje, jak wyglądają egzaminy.

Masowe ściąganie, zero weryfikacji, całe grupy studenckie, które na żywo rozwiązują wspólnie egzaminy. Jak oni później wejdą w normalne życie i studiowanie, nie wiem” – czytamy.

„Etyka leży od wielu lat. Mamy niestety społeczeństwo straszliwie zdemoralizowane. Wejście młodych w dorosłość niemożliwe. Tacy ludzie są społecznie niedojrzali i nie można na nich polegać” – pisze Pani Katarzyna.

„Śmiem się nie zgodzić 🙂 Dla mnie sesja zdalna jest o wiele trudniejsza niż stacjonarna. Wykładowcy dają np 15 sekund na pytanie P/F, 30 na normalne. Nie zdążę przeczytać pytania, a tu koniec, następne 🙂 Dodatkowo często są one poza materiałem z zajęć” – oponuje z kolei jedna ze studentek.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły