Tak wygląda sesja w dobie zdalnej nauki? Szokująca relacja dziennikarza

Studenci prowadzą naukę w formie zdalnej. Ma to oczywiście związek z pandemią koronawirusa. Jak w dobie epidemii wygląda sesja? Jedną z szokujących relacji przedstawił na Twitterze dziennikarz Marcin Makowski.

Studenci rozpoczęli sesję akademicką. Ta, ze względu na pandemię, odbywa się jednak w formie zdalnej. Jak żacy radzą sobie z nowym wyzwaniem?

Jedną z relacji na ten temat przedstawił dziennikarz serwisu Wirtualna Polska, Marcin Makowski. Zamieścił na Twitterze wpis, w którym opowiedział, jak – według informacji przedstawionych mu przez studenta – wyglądają egzaminy w dobie pandemii i nauki zdalnej.

„Właśnie trwa sesja. Słyszę od jednego ze studentów, że to jest łatwiejsze od liceum” – rozpoczyna swój wpis Marcin Makowski.

Jak wygląda sesja w dobie pandemii? Szokująca relacja dziennikarza

W dalszej części swojego wpis Makowski, na podstawie relacji studenta, opisuje, jak wyglądają egzaminy.

Masowe ściąganie, zero weryfikacji, całe grupy studenckie, które na żywo rozwiązują wspólnie egzaminy. Jak oni później wejdą w normalne życie i studiowanie, nie wiem” – czytamy.

„Etyka leży od wielu lat. Mamy niestety społeczeństwo straszliwie zdemoralizowane. Wejście młodych w dorosłość niemożliwe. Tacy ludzie są społecznie niedojrzali i nie można na nich polegać” – pisze Pani Katarzyna.

„Śmiem się nie zgodzić 🙂 Dla mnie sesja zdalna jest o wiele trudniejsza niż stacjonarna. Wykładowcy dają np 15 sekund na pytanie P/F, 30 na normalne. Nie zdążę przeczytać pytania, a tu koniec, następne 🙂 Dodatkowo często są one poza materiałem z zajęć” – oponuje z kolei jedna ze studentek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *