Prezydent stolicy o publikacji przez TK uzasadnienia wyroku ws. aborcji. „PiS nie radzi sobie z pandemią. Próbują odwrócić uwagę”

W październiku zeszłego roku TK uznał za niekonstytucyjny przepis zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu płodu.

Z opublikowanego w tym tygodniu uzasadnienia wynika, że prawdopodobieństwo wystąpienia chorób i upośledzenia płodu, nie jest wystarczające do tego, aby dopuścić się pozbawienia życia człowieka w okresie prenatalnym. Po ogłoszeniu uzasadnienia protesty odbyły się m.in. w Warszawie, Gdańsku, Olsztynie, Krakowie i Katowicach.

Po tym jak w środę po godz. 23 w Dzienniku Ustaw został opublikowany wyrok ws. przepisów antyaborcyjnych, do sprawy odniósł się także prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski.

– Cyniczni panowie uznali, że zamiast tłumaczyć się z chaosu wyprowadzą kobiety na ulice. Może uda się przykryć nieudolność rządzących? Nie panowie, nie uda się. Już nie tylko kobiety wyprowadzacie na ulice, to cały naród ma dość – napisał prezydent stolicy na swoim koncie na Twitterze.

Trzaskowski na zorganizowanej konferencji mówił: „Nie jesteśmy w stanie narażać lekarzy na odpowiedzialność prawną, a niestety do tak trudnej, haniebnej sytuacji doprowadzili rządzący. Analizujemy konsekwencje, również te dla badań prenatalnych”.

– (…) Próbują w sposób cyniczny odwrócić uwagę obywateli od tego, co się dzieje w tej chwili w Polsce, przedstawią rozwiązania, które doprowadzą do tego, żeby się z tej haniebnej decyzji po prostu wycofać – zaznaczył Trzaskowski. – Ta decyzja o publikacji zapadła w tak trudnym dla nas wszystkich momencie, kiedy wszyscy zastanawiamy się jak walczyć z koronawirusem, jakie będą kolejne ograniczenia, jak długo będą trwały, jak będzie wyglądała pomoc dla przedsiębiorców, jak będzie wyglądała kontynuacja programu szczepień. Niestety ta cyniczna decyzja zapadła, stąd te spontaniczne protesty – podsumował Trzaskowski.

Co sądzicie na ten temat? Czy decyzja o zakazie aborcji w Polsce to tylko temat zastępczy panującej sytuacji? A może był to plan, który od lat próbowano wprowadzić w naszym kraju?

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły