Na co chorował Ryszard Kotys? Aktorzy „Świat według Kiepskich” wiedzieli wcześniej, że Paździoch nie wróci

Wczoraj kraj obiegła wiadomość, która wstrząsnęła tysiącami widzów. Tajemnicza śmierć jednego z kultowych aktorów znanego z serialu „Świat według Kiepskich” „zakończyła pewną epokę” – jak przyznają jego współpracownicy. Jeszcze niedawno wycieraliśmy łzy po wiadomości o odejściu Dariusza Gnatowskiego, a wczoraj zmarł Ryszard Kotys, czyli serialowy Paździoch. Okazuje się jednak, że jego koledzy z planu spodziewali się, że mężczyzna może umrzeć.

Media zalała fala czarno-białych zdjęć i wzruszających historii z życia aktora, jednak nikt dotąd nie wiedział co tak naprawdę było powodem jego śmierci. Dziś już wiadomo nieco więcej, ponadto jedna z koleżanek z planu serialowego Paździocha przyznała nawet, że produkcja brała pod uwagę czarny scenariusz. Ryszard Kotys w ostatnim czasie nie był w najlepszym stanie.

Ryszard Kotys od dawna chorował

Prawda jest taka, że 88-latek od dawna miał problemy ze zdrowiem. Odkąd w 2018 roku przeszedł poważne zapalenie płuc zdrowie przestało mu dopisywać. Przez ostatnie dwa lata w codziennym funkcjonowaniu potrzebował pomocy, dlatego żona musiała się nim opiekować. Jego pogarszający się stan zdrowia uwzględnili również scenarzyści serialu „Świat według Kiepskich” coraz bardziej zmniejszając udział Mariana Paździocha.

Podczas rozmowy Wirtualnej Polski z Renatą Pałys, serialowa żona Kotysa ujawniła, że kilka dni przed jego śmiercią otrzymała zatrważającą wiadomość. Kobieta dowiedziała się, że Ryszard Kotys w bardzo złym stanie zdrowotnym trafił do szpitala. Podczas rozmowy Renata Pałys przyznała także, że właśnie wtedy dowiedziała się iż jej kolega z planu zachorował na koronawirusa.

Scenarzyści serialu „Świat według Kiepskich” byli przygotowani na najgorsze

„Jak dotarła do nas wiadomość, że Rysiek jest w szpitalu na koronawirusa, to liczyliśmy się z tym po trochu” – wyznała aktorka w rozmowie z WP. Kobieta miała na myśli oczywiście, że Ryszard Kotys może nie powrócić już więcej na plan serialu „Świat według Kiepskich”. Było jej z tego powodu bardzo przykro, ale powoli zaczęła do nich docierać powaga sytuacji.

Ze względu na to, że scenarzyści brali pod uwagę, że stan zdrowia 88-latka jest coraz gorszy stopniowo zmniejszali jego wątek w serialu „Świat według Kiepskich”. Nie wiadomo jednak dokładnie w jaki sposób zakończy się jego historia w kolejnych odcinkach i czy one w ogóle powstaną.

Póki co produkcja nie ujawniła swoich planów związanych z kręceniem dalszych odcinków serialu. Choć jeszcze niedawno planowano rozpoczęcie zdjęć do 34. sezonu serialu „Świat według Kiepskich” wiele wskazuje na to, że mogą się one nie odbyć. Widzowie również nie potrafią sobie wyobrazić kolejnych odcinków komediowego show bez Boczka i Paździocha. W końcu to właśnie Dariusz Gnatowski i Ryszard Kotys razem z Andrzejem Grabowskim tworzyli nierozłączny team, który bawił do łez.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *