Koniec zaniedbań i batalii sądowych. Trzaskowski: Warszawa nie próżnowała, projekt jest gotowy

Po latach zaniedbań władz RKS i batalii sądowych, dziś Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok nakazujący wydanie miastu kompleksu „Skra”. Krótko mówiąc: #Skra wraca do @warszawa! – napisał na twitterze Prezydent miasta st. Warszawy Rafał Trzaskowski.

Stadion Skry od kilkudziesięciu lat niszczeje i popada w ruinę. Dawniej tętniący życiem obiekt, stał się zadłużonym problemem. Właściciele wielokrotnie komunikowali w mediach wiadomości o rewitalizacji tego miejsca. Padały propozycje zagospodarowania terenu m.in. projekt „Park Światła”, jednak inwestor szybko zmieniał zdanie.

Po tym jak próbowano przedłużyć umowę użytkowania wieczystego gruntu o kolejne 99 lat, miasto wytoczyło proces. W 2014 roku sąd podjął decyzję o kasacji inwestora, a wyrok był przychylny miastu. Na przeszkodzie stanął Prezes RKS „Skra” Krzysztof Kaliszewski, który nie chciał wydać stadionu w ręce miasta. W roku 2018 Warszawa złożyła pozew o wydanie nieruchomości.

Ówcześni właściciele deklarowali ciągłe inwestycje w odbudowie stadionu i okolicznych basenów. Jednakże inspektor nadzoru budowlanego, niespełna dwa lata temu nakazał całkowitego zamknięcia stadionu Skry.

W ubiegłym roku, premier Mateusz Morawiecki określił obiekt mianem „stadionu widmo” i stwierdził, że jest symbolem nieudolności i niespełnionych obietnic Trzaskowskiego.

Stadion Skra wrócił do miasta

W czwartek Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok nakazujący wydanie miastu kompleksu „Skra”. Miasto zadeklarowało, że posiada środki na modernizację stadionu. Co więcej, projekt na zagospodarowanie i modernizację terenu już gotowy. Zakłada połączenie stadionu z Polem Mokotowskim i stworzenie strefy rekreacyjno- sportowej.

Jak będzie? Czas pokaże. Pozytywnym aspektem tej sprawy, jest to, że coś w tym temacie ruszyło. I o ile, nie są to obietnice rzucone na wiatr, to Warszawa zyska nowy obiekt, z którego z pewnością ucieszą się jej mieszkańcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *