Koniec zaniedbań i batalii sądowych. Trzaskowski: Warszawa nie próżnowała, projekt jest gotowy

Po latach zaniedbań władz RKS i batalii sądowych, dziś Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok nakazujący wydanie miastu kompleksu „Skra”. Krótko mówiąc: #Skra wraca do @warszawa! – napisał na twitterze Prezydent miasta st. Warszawy Rafał Trzaskowski.

Stadion Skry od kilkudziesięciu lat niszczeje i popada w ruinę. Dawniej tętniący życiem obiekt, stał się zadłużonym problemem. Właściciele wielokrotnie komunikowali w mediach wiadomości o rewitalizacji tego miejsca. Padały propozycje zagospodarowania terenu m.in. projekt „Park Światła”, jednak inwestor szybko zmieniał zdanie.

Po tym jak próbowano przedłużyć umowę użytkowania wieczystego gruntu o kolejne 99 lat, miasto wytoczyło proces. W 2014 roku sąd podjął decyzję o kasacji inwestora, a wyrok był przychylny miastu. Na przeszkodzie stanął Prezes RKS „Skra” Krzysztof Kaliszewski, który nie chciał wydać stadionu w ręce miasta. W roku 2018 Warszawa złożyła pozew o wydanie nieruchomości.

Ówcześni właściciele deklarowali ciągłe inwestycje w odbudowie stadionu i okolicznych basenów. Jednakże inspektor nadzoru budowlanego, niespełna dwa lata temu nakazał całkowitego zamknięcia stadionu Skry.

W ubiegłym roku, premier Mateusz Morawiecki określił obiekt mianem „stadionu widmo” i stwierdził, że jest symbolem nieudolności i niespełnionych obietnic Trzaskowskiego.

Stadion Skra wrócił do miasta

W czwartek Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok nakazujący wydanie miastu kompleksu „Skra”. Miasto zadeklarowało, że posiada środki na modernizację stadionu. Co więcej, projekt na zagospodarowanie i modernizację terenu już gotowy. Zakłada połączenie stadionu z Polem Mokotowskim i stworzenie strefy rekreacyjno- sportowej.

Jak będzie? Czas pokaże. Pozytywnym aspektem tej sprawy, jest to, że coś w tym temacie ruszyło. I o ile, nie są to obietnice rzucone na wiatr, to Warszawa zyska nowy obiekt, z którego z pewnością ucieszą się jej mieszkańcy.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły