Wiceminister zdrowia: przeciwskazań do szczepienia na COVID-19 w zasadzie nie ma

– Przeciwskazań do szczepienia w zasadzie nie ma, może nią być ewentualnie ostra infekcja – gdy mamy wysoką gorączkę, złe samopoczucie – powiedział na antenie TVPINFO Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.

Narodowy Program Szczepień zakłada, że w pierwszej kolejności zaszczepieni będą m.in. pracownicy sektora ochrony zdrowia (np. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych; następnie seniorzy, służby mundurowe, nauczyciele.

– W pierwszej kolejności będziemy chcieli wyszczepić medyków, służbę zdrowia, a w drugiej osoby starsze, emerytów, którzy są bardziej podatni na zarażenie koronawirusem – mówił Kraska w TVP Info.

Waldemar Kraska zaszczepi się na wizji

– Zaraz po medykach w pierwszej grupie będą osoby starsze, czyli powyżej 60 roku życia. Dostaną państwo zaproszenie na takie szczepienie – zapowiedział wiceminister.

– Po jego otrzymaniu trzeba się zgłosić i zarejestrować na szczepienie albo przez infolinie, albo przez swoje internetowe konto pacjenta, albo bezpośrednio u swojego lekarza rodzinnego, lub w punktach, które będą w dużych miastach – tłumaczył.

Waldemar Kraska sam zaszczepi się już jutro. Wspólnie z liderem PSL, Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, zrobi to na wizji, w trakcie programu „Fakty po Faktach”. Wspólne szczepienie ma odbyć się we wtorek, 29 grudnia, w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *